Dzisiaj jest: 18.1.2019, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Kłusownik w policyjnych rękach

Dodano: rok temu

Policjanci zatrzymali 43-latka, który odpowie za kłusownictwo, nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji.

Kłusownik w policyjnych rękach

Na terenie jego posesji funkcjonariusze ujawnili sztucer, 25 sztuk amunicji i głowę jelenia z porożem

W minionym tygodniu jeden z mieszkańców gminy Drawno poinformował Policję, że w okolicach Drawna widział jak nieznany mu mężczyzna zastrzelił dzika, którego następnie zostawił na polu. Policjanci z Posterunku Policji w Drawnie wykorzystując swoją wiedzę i rozpoznanie osobowe, wytypowali sprawcę przestępstwa. Ich podejrzenia się potwierdziły. Na terenie posesji należącej do 43-letniego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili sztucer, 25 sztuk amunicji i głowę jelenia z porożem. Okazało się, że zatrzymany nie ma zezwolenia na posiadanie broni palnej i amunicji.
 

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zebrane w sprawie dowody oraz przesłuchanie samego podejrzanego pozwoliły na postawienie przez prokuratora 43-latkowi zarzutów z art. 52 pkt 2 oraz art 53 pkt. 6 Ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawa Łowieckiego, art. 263 § 2 kk oraz art. 263 § 2 kk, do których przyznał się w całości i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
 

Teraz 43-latek odpowie przed Sądem. Już samo nielegalne posiadane broni palnej i amunicji zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Jakub Pialik

Źródło: KWP Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
27. Finał WOŚP - GALERIA