Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Dzień Odblasków 2017” w powiecie stargardzkim

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Mundurowi ze Stargardu wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Rady BRD podobnie jak funkcjonariusze na terenie całego kraju prowadzą działania w ramach akcji „Dzień Odblasków 2017”.

„Dzień Odblasków 2017” w powiecie stargardzkim

Uczestnicy wczorajszej akcji po zmroku mieszkańcom Suchania, Dobrzan i Marianowa przekazywali elementy odblaskowe oraz zachęcali do korzystania z nich również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli w obszarze zabudowanym.

Jak tylko zapadł zmrok stargardzcy funkcjonariusze z Komendantem Powiatowym Policji insp. Robertem Nowakiem na czele, a także przedstawiciele Powiatu Stargardzkiego z Przewodniczącą Powiatowej Rady BRD Panią Ireną Agatą Łucką w ramach prowadzonej akcji pod patronatem medialnym Głosu Szczecińskiego i Twojego Radia wybrali się do kolejnych gmin, gdzie rozdawali mieszkańcom elementy odblaskowe oraz apelowali o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

Po zmierzchu, na nieoświetlonej jezdni, pieszy w ciemnej kurtce czy płaszczu jest bardzo słabo widoczny. Kierujący samochodem zauważa taką osobę z odległości około 20 – 30 metrów. Ta odległość jest pięciokrotnie większa w sytuacji gdy na odzieży wierzchniej znajduje się element odblaskowy. Wówczas pieszy widoczny jest nawet z odległości 150m. Kiedy kierujący pojazdem dostrzeże nas z takiej odległości ma wystarczająco dużo czasu aby zareagować i wykonać odpowiedni manewr.

Organizatorzy akcji trwającej na terenie powiatu stargardzkiego od listopada, wczoraj swoje działania idealnie wpisali w obchodzony na terenie kraju „Dzień Odblasków 2017”. Podczas rozmów z mieszkańcami Suchania, Dobrzan i Marianowa, a wcześniej Ińska, Chociwla i Starej Dąbrowy informowano o przepisach zobowiązujących pieszego, który porusza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym do używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Ponadto Komendant insp. Robert Nowak wraz z Przewodniczącą Powiatowej Rady BRD Panią Ireną Agatą Łucką zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym, gdyż nie wszystkie odcinki dróg są dobrze oświetlone, a opady deszczu i mgła dodatkowo pogarszają widoczność.

Rokrocznie w tym wyjątkowym dniu 6 grudnia nie może zabraknąć również uśmiechu, dlatego Mikołaje ze stargardzkiego starostwa wspólnie z policjantami częstowali również cukierkami, które były lekarstwem na ponurą pogodę.

Zainteresowanie odblaskowymi gadżetami w postaci kamizelek, opasek, breloków i chust przeszło najśmielsze oczekiwania, a spotkania w tak licznym gronie były również okazją do przekazania wielu cennych wskazówek i porad dotyczących między innymi używania świateł w pojeździe o czym mówi kampania „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”.

Źródło: KPP Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA