z młodzieżą szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych dotyczące problemu HIV/AIDS oraz zagrożenia wynikającego z zażywania dopalaczy.

Nie tylko młodzież, ale i wielu dorosłych ludzi kojarzy HIV lub AIDS ze środowiskami narkomanów, homoseksualistów, nie zdając sobie sprawy z tego, iż do zakażenia może dojść na przykład podczas wykonania tatuażu.  O ryzyku i możliwych okolicznościach zakażenia, walce z chorobą oraz ciągle aktualnej epidemii HIV/AIDS mówił Pan Jacek Paczewski Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.
 

Temat dopalaczy przybliżył młodzieży oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie - Pan Łukasz Famulski. Powszechnie wiadomo jakie ryzyko zarówno pod względem zdrowotnym jak i prawnym niesie ze sobą posiadanie i zażywanie środków psychoaktywnych. Niestety wiedza ta nie powstrzymuje niektórych od sięgnięcia po nie. Dopalacze pojawiły się w naszym kraju kilka lat temu i przez ten czas zebrały już ogromne żniwo doprowadzając niektórych do najgorszej z możliwych konsekwencji – utraty życia.
 

Młodzież pojawiła się na spotkaniu bardzo licznie, dając tym samym świadectwo zainteresowania tym ważnym tematem.
 

Spotkanie zorganizował Powiat Stargardzki wraz z Komendą Powiatową Policji w Stargardzie oraz Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Stargardzie.

FOTO: Tadeusz Surma