Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

„ODKRYJ SWÓJ TALENT” - Przedszkolaki w aptece.

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

W związku z odbywającym się w dniach 20-24 listopada 2017 Drugim Europejskim Tygodniem Kwalifikacji Zawodowych „ODKRYJ SWÓJ TALENT”

„ODKRYJ SWÓJ TALENT” - Przedszkolaki w aptece.
dzieci z grupy V „Niezapominajki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie odbyły wycieczkę zawodoznawczą do stargardzkiej Apteki ,,Nowa'' mieszczącej się przy ul. Reja, którą prowadzą Państwo Danuta i Jerzy Waliszewscy. Pan mgr farmacji Jerzy Waliszewski, właściciel apteki otrzymał tytuł Strażnika Wielkiej Pieczęci Aptekarstwa Polskiego przyznawany przez Naczelną Radę Aptekarską, za zasługi dla aptekarstwa polskiego. W ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy. Zaprezentował  działanie apteki "od zaplecza". Dzieci zobaczyły miejsca, w których leki są segregowane, składowane oraz wykonywane. Farmaceuta wytłumaczył w jaki sposób  produkuje się leki, pokazał różne substancje lecznicze i przyrządy służące do pracy w aptece.

Przedszkolaki uzyskały także wiele ciekawych informacji z historii aptekarstwa w Stargardzie. Nauczycielki wraz z dziećmi serdecznie dziękują właścicielom apteki za zorganizowanie  fascynującej wycieczki.

Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
73-110 Stargard ul. Spichrzowa 6    


 
Źródło: ​​​​​​​Przedszkole Miejskie nr 1
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA