Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Koniec turnusu adaptacji zawodowej policjantów

Dodano: rok temu

Wczoraj w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie 8 policjantów zakończyło etap adaptacji zawodowej.

Koniec turnusu adaptacji zawodowej policjantów

Wszyscy swoją postawą i zaangażowaniem podczas pełnionej służby, przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

 
Przez ostatnie tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych było zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców powiatu stargardzkiego, ale zatrzymywali także sprawców przestępstw. Służby przez nich pełnione odbywały się w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych.
 
Policjanci monitorowali rejony parków, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Zwracali także uwagę na miejsca newralgiczne, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku. Ponadto brali udział w zabezpieczeniu imprez zaplanowanych na naszym terenie, w tym również o charakterze  sportowym.
 
W trakcie służby pełnionej w ramach adaptacji zawodowej policjanci wylegitymowali 775 osób i nałożyli niemal 100 mandatów karnych, głównie za wykroczenia porządkowe. Zatrzymali również poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości oraz osoby, które posiadały przy sobie narkotyki, odnaleźli zaginionych, a także zatrzymali nietrzeźwych kierujących i kierujących bez uprawnień.
 
Podczas spotkania z adeptami I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie kom. Artur Grenda podziękował za zaangażowanie i sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków, a także wszystkim policjantom życzył wytrwałości i dalszych sukcesów zawodowych.
 
 kom. Łukasz Famulski

Źródło: KPP Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wisola - wspomnienie z pleneru. GALERIA