Dzisiaj jest: 2.6.2024, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Błękitni sprawdzili młodzież w sparingu

Dodano: 7 lat temu Autor:

W środowy wieczór na Euroboisku przy ulicy Ceglanej odbył się sparingowy mecz, w którym Błękitni Stargard zagrali ze Stilonem Gorzów Wielkopolski.

Była to okazja do sprawdzenia stargardzkiej młodzieży z juniorów starszych i kilku testowanych graczy. Nasz zespół wygrywał do przerwy 2:0, ale ostatecznie mecz skończył się remisem 3:3. Dwie bramki dla Błękitnych - w 23. i 38. minucie zdobył Karol Jabłoński. Trzecie trafienie w 56. minucie dołożył Maciej Liśkiewicz, czyli jeden z niewielu przedstawicieli pierwszego składu. Dla Stilonu gole strzelali: Abdul Moustapha Oudéraogo, Patryk Jakubowski i Gracjan Wiśniewski.

Przypomnijmy, że Błękitni w dobrym stylu zakończyli rundę jesienną w II lidze. Wygrali trzy z czterech listopadowych spotkań. Po zwycięstwie 2:0 nad Stalą Stalowa Wola z dorobkiem 24 punktów stargardzianie plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli. To dobra pozycja przed trudną rundą wiosenną, w której na stadion przy ulicy Ceglanej będą przyjeżdżać głównie drużyny z czołówki. Do tego jeszcze jednak sporo czasu, bo rozgrywki zostaną wznowione na początku marca.

Wcześniej drużynę czeka okres roztrenowania i przerwa świąteczna. Piłkarze do treningów powrócą 4 stycznia 2018 roku. Poniżej prezentujemy plan gier sparingowych, który oczywiście nie jest jeszcze kompletny i może się zmienić. Już od piątku, 1 grudnia kibice będą mogli zakupić w siedzibie klubu kalendarze Błękitnych na 2018 rok. Cena to 15 zł.

Mecze sparingowe Błękitnych przed rundą wiosenną:
Hansa Rostock - Błękitni Stargard / niedziela 07.01.2018 godz. 13:30 (Rostock).
Błękitni Stargard - rywal do ustalenia / sobota 13.01.2018 godz. 13:00 (Stargard).
Chemik Police - Błękitni Stargard/ sobota 20.01.2017 godz. 11:00 (Police).
Błękitni Stargard - Świt Skolwin / niedziela 21.01.2018 godz. 15:30 (Police).
Błękitni Stargard - Pogoń II Szczecin / środa 24.01.2018 godz. 15:30 (Police).
Błękitni Stargard - Energetyk Gryfino / sobota 27.01.2018 godz. 13:00 (Stargard).
Błękitni Stargard - Stilon Gorzów Wielkopolski / sobota 03.02.2018 godz. 13:00 (Stargard).
Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin / sobota 10.02.2018 godz. 15:00 (Stargard).
Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg / sobota 17.02.2018 godz. 13:00 (Stargard).
Błękitni Stargard - Bałtyk Koszalin / sobota 24.02.2018 godz. 13:00 (Stargard).