Dzisiaj jest: 6.10.2024, imieniny: Artura, Fryderyki, Petry

Spójnia - Astoria: Wysokie tempo i 16 trójek na wagę zwycięstwa

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 5. kolejce I ligi koszykarze Spójni Stargard pokonali Enea Astorię Bydgoszcz 89:84.

Był to mecz pełen zwrotów sytuacji. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 7:2. Grający szybko goście zdobyli jednak błyskawicznie 14 punktów z rzędu. Trener Krzysztof Koziorowicz musiał poprosić o przerwę i do końca pierwszej kwarty to jego zespół dominował. Spójnia prowadziła 20:18, choć nie ustrzegła się błędów. Cztery rzuty wolne z rzędu spudłował Wojciech Fraś. Trafiał jednak Alan Czujkowski.

Enea Astoria walczyła, choć gdy się zbliżała dostawała potężny cios. Spójnia w całym meczu trafiła 16 z 30 prób trzypunktowych a rywale tylko 6/18. Goście wygrali statystykę zbiórek - 42:37 a do tego popełnili 14 strat przy 17 błędach Biało-Bordowych. Nasz zespół dostosował się do wysokiego tempa, w jakim starali się grać rywale. To sprawiło, że sytuacja błyskawicznie się zmieniała.

Jeszcze w końcówce trzeciej kwarty Spójnia prowadziła 66:48 a na początku decydującej części było tylko 70:68. Gospodarze nie oddali jednak prowadzenia do końca. Wstrzelił się Hubert Pabian, który głównie dzięki końcówce meczu miał na swoim koncie 25 punktów. Kapitan Spójni dołożył również siedem zbiórek. Najwięcej pochwał zebrał jednak Alan Czujkowski. Oprócz 19 punktów miał siedem zbiórek, cztery przechwyty, trzy bloki i dwie asysty. Efektowna i efektywna gra bardzo podobała się kibicom, którzy kolejny raz stworzyli gorącą atmosferę. Pięć trójek oraz osiem asyst to dorobek Dawida Bręka. W środę było, więc komu strzelać z dystansu, co okazało się kluczowe.

Wśród przyjezdnych najgroźniejszy był Mikołaj Grod, który trafił 8/10 rzutów za dwa punkty. Dobre zawody rozgrywali również Mateusz Bierwagen i Łukasz Frąckiewicz. Łatwo w środę, więc nie było, ale Spójnia pozostaje niepokonana. Podobny status ma jeszcze tylko Polfarmex Kutno, z którym stargardzianie zmierzą się w najbliższą sobotę na wyjeździe.

Spójnia Stargard - Enea Astoria Bydgoszcz 89:84 (20:18, 23:14, 25:26, 21:26)

Spójnia: Hubert Pabian 25, Alan Czujkowski 19, Dawid Bręk 15, Wojciech Fraś 11, Marcin Dymała 10, Karol Pytyś 6, Maciej Raczyński 3, Konrad Koziorowicz 0.

Enea Astoria: Mikołaj Grod 18, Mateusz Bierwagen 13, Łukasz Frąckiewicz 11, Bartosz Pochocki 10, Patryk  Gospodarek 9, Paweł Śpica 6, Adrian Barszczyk 5, Mateusz Fatz 4, Bogdan Korniiets 4, Dorian Szyttenholm 4, Jakub Kondraciuk 0, Kacper Przybylski 0.