Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Gorąca końcówka, 100 punktów i czwarte zwycięstwo Spójni Stargard

Dodano: 7 lat temu Autor:

Nasz zespół pozwolił na wiele Śląskowi Wrocław, ale zwyciężył w wyjazdowym meczu 100:94. To był prawdziwy test bojowy dla koszykarzy prowadzonych przez trenera Krzysztofa Koziorowicza.

W niedzielnym spotkaniu dominowała ofensywa. Spójnia nie trafiała z dystansu, ale nie oddawała wielu rzutów - 2/11. Była jednak zabójczo skuteczna na linii rzutów wolnych - 28/31. W końcówce, gdy każde trafienie było bezcenne nie mylił się Marcin Dymała, który w całym meczu zdobył 26 punktów. Miał również siedem asyst podobnie, jak inny rozgrywający, Dawid Bręk. Na szczególne pochwały zasługują jednak podkoszowi. Dorobek Karola Pytysia to 18 punktów i osiem zbiórek. Również 18 oczek w 14 minut rzucił Wojciech Fraś, który mecz zaczął w wyjściowej piątce.

Pierwsze minuty nie zwiastowały horroru. Spójnia zaczęła od prowadzenia 8:0. Śląsk jednak szybko odpowiedział. Nasi koszykarze ponownie odskoczyli w drugiej kwarcie. Na kwadrans przerwy schodzili z prowadzeniem 51:38. Po zmianie stron nie poszli za ciosem a w natarciu był beniaminek, który konsekwentnie niwelował różnicę.

Niespełna trzy minuty przed końcem wydawało się, że sytuacja została definitywnie opanowana. Punkty zdobył Dawid Bręk a nasz zespół prowadził 92:81. Wrocławianie jednak nie poddali się a dzięki dwóm niesamowitym akcjom niebezpiecznie się zbliżyli (92:94). Najpierw cztery punkty zdobył Maciej Krakowczyk a następnie trzy dołożył Jakub Musiał. Było to możliwe, bo przy trafieniach koszykarzy Śląska faulowali Hubert Pabian I Maciej Raczyński.

W Śląsku właśnie Musiał oraz Jan Grzeliński byli trudni do zatrzymania. Rozgrywający do 26 punktów dołożył osiem asyst. Nie trafił jednak kluczowego rzutu, który mógł jego drużynie dać remis. W odpowiedzi nie pomylił się Dymała a wynik ustalił Pabian. Spójnia z bilansem 4-0 jest w czołówce I ligi. Kolejny mecz rozegra już w środę. O godz. 18:00 w hali OSiR podejmie Enea Astorię Bydgoszcz.

WKS Śląsk Wrocław - Spójnia Stargard 94:100 (25:24, 13:27, 31:24, 25:25)

Śląsk: Jan Grzeliński 26, Jakub Musiał 19, Maciej Krakowczyk 12, Wojciech Jakubiak 10, Aleksander Dziewa 8, Marcin Bluma 6,Karol Michałek 5, Dominik Wilczek 5, Adrian Mroczek-Truskowski 3, Marcin Pławucki 0.

Spójnia: Marcin Dymała 26, Wojciech Fraś 18, Karol Pytyś 18, Hubert Pabian 14, Maciej Raczyński 11, Dawid Bręk 7, Alan Czujkowski 6, Konrad Koziorowicz 0.