Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Radomiak - Błękitni: Skromne zwycięstwo faworyta

Dodano: 7 lat temu Autor:

W 9. kolejce II ligi piłkarze Błękitnych Stargard przegrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 0:1.

Początek piątkowego meczu należał do Błękitnych. To goście stworzyli sobie pierwszą dobrą okazję. W 5. minucie strzał Rafała Gutowskiego obronił Hubert Gostomski. Golkiper gospodarzy musiał się również wykazać po kwadransie od pierwszego gwizdka arbitra, gdy wygrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Fadeckim.

Niewykorzystane okazje zemściły się w 31. minucie. Kolejny rzut rożny wykonywali gospodarze. Dośrodkowywał Dariusz Brągiel a niefortunnie głową piłkę do własnej bramki skierował Tomasz Pustelnik.

Po zmianie stron dominował Radomiak. Nie potrafił jednak podwyższyć prowadzenia a Błękitni kolejny raz zdołali zatrzymać Brazylijczyka Leandro. Czołowy strzelec II ligi opuścił boisko w 75. minucie i nie powiększył swojego dorobku.

Chwilę wcześniej kolejną okazję miał Wojciech Fadecki, ale efektowną paradą popisał się Gostomski. Nasz zespół do końca walczył o wyrównanie. Niestety ta sztuka nie udała się. Po niezbyt ciekawym meczu to gospodarze zainkasowali trzy punkty. Stargardzianie doznali drugiej porażki w sezonie.

Następny mecz Błękitni rozegrają w Stargardzie. W sobotę, 23 września o godz. 15:00 zmierzą się z Garbarnią Kraków.

Radomiak Radom - Błękitni Stargard 1:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Pustelnik (sam) 31’

Składy:

Radomiak: Hubert Gostomski - Damian Jakubik, Martin Klabnik, Maciej Świdzikowski, Karol Hodowany - Kamil Cupriak, Chinonso Agu (22’ Simon Colina), Peter Mazan, Maciej Filipowicz (90’ Dominik Sokół), Dariusz Brągiel (69’ Jakub Rolinc) - Leandro (75’ Szymon Stanisławski).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Patryk Burzyński (72’ Filip Karmański), Damian Mosiejko, Patryk Włóka (46’ Mateusz Węsierski), Karol Orłowski (67’ Maciej Więcek) - Michał Magnuski.

Żółte kartki: Cupriak, Mazan      (Radomiak) - Włóka, Karmański (Błękitni).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).