Dzisiaj jest: 17.5.2024, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Błękitni mocni na inaugurację. Młodzieżowcy dali zwycięstwo.[VIDEO].

Dodano: 7 lat temu Autor:

Świetna inauguracja II ligi w wykonaniu Błękitnych Stargard.

Nasz zespół pokonał w sobotę PGE GKS Bełchatów 2:1. Na listę strzelców wpisali się dwaj młodzieżowcy - Mateusz Węsierski i Grzegorz Szymusik.

Gospodarze rozpoczęli z animuszem. Szybko jednak sędzia ukarał dwóch obrońców żółtymi kartkami. Upomniani zostali Hubert Kotus i debiutujący w ostatnim meczu Patryk Burzyński. W przekroju całego spotkania nowi piłkarze spisali się jednak dobrze a defensywa dawno nie radziła sobie tak pewnie. Tym bardziej, że GKS to rywal wymagający, co pokazał przez pierwszych 20 minut.

Później zdecydowanie przeważali Błękitni, co udokumentowali w 31. minucie. Sytuację sam na sam z golkiperem gości wykorzystał Mateusz Węsierski a kolejną dobrą akcję prawą stroną przeprowadził Wojciech Fadecki.

Po przerwie nasz zespół podwoił zaliczkę. Wykorzystał rzut rożny. Tomaszowi Pustelnikowi jeszcze zabrakło szczęścia, ale w ponowieniu dobrze odnalazł się inny bramkostrzelny obrońca, Grzegorz Szymusik.

W końcówce było jeszcze trochę emocji po przypadkowym trafieniu gości. Duży kocioł pod bramką Marka Ufnala wykorzystał jeden z bełchatowskich piłkarzy. Ten gol wprowadził chwilową nerwowość. Przyjezdni zwietrzyli szansę na remis. Nie zdołali jej jednak wykorzystać a w doliczonym czasie powinni nadziać się na kontrę. Zarówno Patryk Skórecki, jak i Maciej Więcek nie podwyższyli jednak wyniku.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny. Następnym rywalem Błękitnych będzie Stal Stalowa Wola. Ten pojedynek odbędzie się w Stargardzie w sobotę, 5 sierpnia, o godz. 17:00.

Błękitni Stargard - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Węsierski 31’
2:0 - Grzegorz Szymusik 55’
2:1 - Patryk Janasik 79’

Błękitni: Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Patryk Burzyński, Hubert Kotus (80’ Maciej Więcek) - Wojciech Fadecki, Damian Mosiejko, Piotr Wojtasiak (61’ Michał Magnuski), Patryk Skórecki, Rafał Gutowski - Mateusz Węsierski (90+5’ Patryk Włóka).

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Łukasz Pietroń, Marcin Grolik, Filip Kendzia, Marcin Garuch - Michał Ciarkowski (62’ Mikołaj Bociek), Patryk Janasik, Marcin Ryszka (46’ Adrian Klepczyński), Dawid Flaszka, Bartłomiej Bartosiak - Piotr Giel.

Żółte Kartki: Kotus, Burzyński, Węsierski (Błękitni) - Grolik, Klepczyński (GKS).

Sędzia: Konrad Aluszyk (Barlinek).