Dzisiaj jest: 22.6.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Dodano: rok temu

Policjant, pełniący na co dzień służbę w Oddziale Prewencji w Szczecinie, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał w Goleniowie nietrzeźwego kierowcę.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

48-latek miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie i swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina, będąc w czasie wolnym od służby, jadąc swoim samochodem ul. Przestrzenną w Goleniowie, zauważył jak kierujący vw golfem jedzie całą szerokością jezdni. Styl jazdy kierowcy wyraźnie wskazywał, że może znajdować się on pod wpływem alkoholu. Kierujący zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu oraz wjeżdżał na pobocze. Policjant wyprzedził pojazd wykonujący niebezpieczne manewry, a następnie zajechał mężczyźnie drogę, zmuszając do zatrzymania się. W ten sposób uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Goleniowa, kierował samochodem mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Julita Filipczuk / IK

Źródło: KWP Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dni Stargardu - Dzień sportu - GALERIA cz.2