Dzisiaj jest: 24.7.2017, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Przedszkolaki doświadczają świata

Dodano: miesiąc temu Czytane: 675

Lustrzana kabina, wiązki światłowodów, świetlne stoły, interaktywna kolumna wodna i żelowe maty

Przedszkolaki doświadczają świata
– to tylko niektóre elementy wyposażenia „Sali Doświadczania Świata”, z której korzystają już dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 1. W nowym pomieszczeniu prowadzone są zajęcia edukacyjne i rehabilitacyjne.

– To magiczne miejsce, w którym panuje zarówno półmrok i cisza, jak i cała paleta barw, świateł oraz muzyki. Jesteśmy bardzo wdzięczni Rotary Club Szczecin International za to, że przekazało 10 000 zł, żebyśmy mogli stworzyć tę salę – mówi Beata Ślęzak, dyrektor PM nr 1. Rotarianie zorganizowali koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczyli właśnie na wyposażenie „Sali Doświadczania Świata”.

W placówce przy ul. Spichrzowej działają oddziały integracyjne. Tym bardziej przydatne jest w niej miejsce do prowadzenia profesjonalnej i nowoczesnej terapii oraz edukacji. – Korzystając z zakupionego sprzętu rehabilitacyjnego i materiałów edukacyjnych mamy naprawdę wiele możliwości prowadzenia terapii. Już teraz widać radość dzieci z odkrywania świata, ich pomysłowość, twórcze działanie i kreatywne zachowania – mówi Beata Ślęzak.

Do Przedszkola Miejskiego nr 1 z oddziałami integracyjnymi uczęszcza 115 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Zdjęcia: PM nr 1
Źródło: Urząd Miasta Stargard
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.