Dzisiaj jest: 7.7.2024, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Dwa karne i kuriozalna końcówka. Błękitni na remis ze Stalą

Dodano: 7 lat temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard pozostają bez zwycięstwa w II lidze w 2017 roku.

W sobotę zremisowali ze Stalą Stalowa Wola 2:2.

Był to czwarty remis naszej drużyny w rundzie wiosennej. Goście także nie zwyciężyli. Obie ekipy nie wykorzystały, więc dogodnej szansy na przełamanie. Bliżej sukcesu byli gospodarze, którzy dwa razy prowadzili.

W 10. minucie po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne wynik otworzył Patryk Skórecki. Stal wspierana przez swoich licznych kibiców wyrównała osiem minut później. Przyjezdni pierwszy celny strzał zamienili na bramkę a uczynił to uderzeniem z 11 metrów Bartłomiej Wasiluk.

Choć był to typowy mecz walki to sytuacji podbramkowych nie brakowało. Dogodną okazję na drugiego gola w pierwszej połowie zmarnował Skórecki, który z kilku metrów trafił w golkipera gości. Na kolejne trafienia musieliśmy czekać do końcówki spotkania. Wcześniej sędzia nie uznał gola dla Stalówki dopatrując się spalonego.

Kwadrans przed końcem rzut karny otrzymali Błękitni. Faulowany był Sebastian Inczewski a tym razem do piłki podszedł Maciej Liśkiewicz i dał swojej drużynie prowadzenie. Gdy wydawało się, że Błękitni nie mogą już stracić punktów przyjezdni wyprowadzili zabójczą kontrę. Defensywa gospodarzy pozwoliła na rajd jednemu z zawodników, który znalazł jeszcze swojego kolegę. Pechowo interweniował Przemysław Wróbel, któremu przypisano tego gola.

Błękitni z dorobkiem 32 punktów utrzymali ósme miejsce. Przewaga nad goniącymi zespołami jest już jednak minimalna. Najistotniejsza różnica nad strefą spadkową wynosi jeszcze siedem oczek. Pierwszym zespołem pod kreską jest Olimpia Zambrów, z którą Błękitni zagrają w 26. kolejce. Mecz odbędzie się na wyjeździe w sobotę, 15 kwietnia o godz. 14:00. Na stadionie przy ulicy Ceglanej Błękitni zagrają ponownie 22 kwietnia w prestiżowym starciu z Kotwicą Kołobrzeg.

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:1)
1:0 - Patryk Skórecki 10’
1:1 - Bartłomiej Wasiluk (k.) 18'
2:1 - Maciej Liśkiewicz (k.) 78'
2:2 - Przemysław Wróbel (sam.) 90’

Składy:

Błękitni: Przemysław Wróbel - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Patryk Baranowski, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki, Piotr Wojtasiak (69’Sebastian Inczewski), Paweł Lisowski, Bartosz Flis (87’ Bartłomiej Zdunek), Karol Orłowski - Patryk Skórecki.

Stal: Bartosz Koncki - Konrad Korczyński, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik - Kamil Bętkowski, Bartłomiej Wasiluk, Bruno Żołądź, Michał Mokrzycki (64’ Przemysław Stelmach), Kamil Jonkisz (80’ Kacper Piechniak) - Adrian Gębalski.

Żółte kartki: Wojtasiak, Flis (Błękitni) oraz Korczyński, Gębalski, Jonkisz (Stal)