Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Drugi z rzędu remis Błękitnych

Dodano: 7 lat temu

Drugi w tym roku ligowy mecz Błękitnych Stargard kończy się podziałem punktów. Tym razem w Tarnobrzegu Błękitni zremisowali 1:1 z miejscową Siarką.

Mecz toczył się pod dyktando naszej drużyny. Błękitni rozgrywali bardzo dobre zawody i powinni ten mecz wygrać. Bramkę na 1:0 dla Błękitnych w 53 minucie spotkania  po podaniu z prawej strony boiska  zdobył Patryk Skórecki. Błękitni mogli, a nawet powinni podwyższyć prowadzenie. Znakomite sytuacje bramkowe mieli Flis, Fadecki coraz Skórecki.

Siarka Tarnobrzeg 1-1 Błękitni Stargard

Jan Grzesik 81 - Patryk Skórecki 53

Siarka: 1. Karol Dybowski - 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz (74, 23. Jakub Głaz) - 11. Daniel Koczon, 9. Marcin Stefanik, 6. Tomasz Przewoźnik (57, 44. Michał Żebrakowski), 20. Grzegorz Płatek (57, 27. Dawid Witkowski), 17. Hubert Tomalski (46, 16. Mateusz Czyżycki) - 19. Krzysztof Ropski.

Błękitni: 31. Przemysław Wróbel - 25. Grzegorz Szymusik, 7. Maciej Liśkiewicz, 2. Patryk Baranowski, 24. Rafał Gutowski - 18. Wojciech Fadecki, 11. Paweł Lisowski, 3. Piotr Wojtasiak, 16. Patryk Skórecki (90, 17. Maciej Więcek), 8. Mateusz Czapłygin (46, 14. Robert Brzęczek) - 10. Bartosz Flis (69, 20. Michał Magnuski).

żółte kartki: Dawidowicz, Waleńcik, Koczon, Żebrakowski - Czapłygin, Skórecki, Liśkiewicz, Wróbel, Wojtasiak.

sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się zwycięstwem Błękitnych w 81 minucie spotkania Siarka wykonywała rzut wolny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu i strzale zawodnika Siarki piłkę instynktownie wybronił Przemysław Wróbel, a dobitkę Jana Grzesika z linii bramkowej wybili nasi obrońcy. Niestety sędzia boczny uznał, że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową i uznano kontrowersyjną bramkę dla Siarki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Z przebiegu całego spotkania należy być zadowolonym. Błękitni grali mądrze, szybkimi podaniami i kombinacyjnie. Z przebiegu meczu byli o poziom lepsi od Siarki. Mimo to w drugim meczu z rzędu zwycięstwo wymyka się nam w ostatnich minutach meczu.

Już za tydzień 18 kwietnia o godzinie 13:00 w Stargardzie Błękitni na własnym stadionie będą podejmować Radomiaka Radom.

Źródło: Błękitni Stargard