Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dodano: 4 lata temu

Od wczoraj do końca tygodnia każdy zainteresowany może uzyskać bezpłatną poradę prawną.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W organizację obchodów, już 16. Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - oprócz Ministerstwa Sprawiedliwości i Prokuratury Krajowej - aktywnie włączyli się asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi, policjanci oraz inni specjaliści.

Dzięki zaangażowaniu się w obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem wspomnianych podmiotów dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny. Ich interdyscyplinarność polegać będzie na tym, że informacji udzielać będą nie tylko prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, funkcjonariusze Policji, kuratorzy sądowi i komornicy, ale także psycholodzy, lekarze, pracownicy pomocy społecznej.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

W tym roku takich porad na terenie powiatu stargardzkiego Policjanci udzielać będą wspólnie z Panią Kurator Sądową Mariolą Ładą – Siwiec zgodnie z poniższym harmonogramem:

poniedziałek 15.00 – 17.00 Sąd Rejonowy w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego,

wtorek 12.00 – 14.00 Sąd Rejonowy w Stargardzie, Zamiejscowy Wydział Karny w Pyrzycach,

środa 12.00 – 15.00 Sąd Rejonowy w Stargardzie, ul. Płatnerzy,

czwartek 13.00 – 16.00 Sąd Rejonowy w Stargardzie, ul. Bogusława,

piątek 12.00 – 15.00 Sąd Rejonowy w Stargardzie, ul. Bogusława.

Ponadto informacje o dyżurach pełnionych przez prokuratorów udzielających porad prawnych zostaną zamieszczone w formie komunikatów na tablicach informacyjnych i stronach internetowych prokuratur regionalnych i okręgowych. Uwaga głównie poświęcona będzie zagadnieniom związanym z uprawnieniami wynikającymi z ustawy z dnia 7 lipca 2005 roku o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych.

Źródło: KPP Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA