Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Z prędkością 111km/h

Dodano: 4 lata temu

Od kilku dni obserwujemy poprawę pogody. Nie ma już na drogach zalegającego śniegu, drogi są " czarne",

Z prędkością 111km/h

co niestety od razu przekłada się na osiągane prędkości przez kierujących.

W czwartkowe popołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali na ul. Ku Słońcu kierującego, który na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h rozpędził się do 111 km/h. Popełnione przez mężczyznę wykroczenie zostało zarejestrowane laserowym miernikiem prędkości. W związku z tym, że kierowca BMW poruszał się o 61 km/h więcej, niż było dozwolone w tym miejscu, funkcjonariusze zatrzymali mu blankiet prawo jazdy i ukarali mandatem karnym.
 

Pogoda za oknem może sprawiać wrażenie bardziej wiosennej niż zimowej, co niestety skłania do mocniejszego przyciśnięcia pedału gazu. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest ciągle jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.
 

Wykonanie skutecznego manewru obronnego podczas poruszania się z prędkością dwukrotnie większą niż obowiązująca, nie jest wykonalne. Poza tym jadąc z prędkością 50 km/h pokonujemy w sekundę około 15m, wyobraźmy sobie ile metrów przejedziemy, zanim zatrzymamy się bezpiecznie, przed przeszkodą,  jadąc ponad 100 km/h.
 

st. asp. Kucharska Marta / IK

Źródło: Policja Zachodniopomorska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA