Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Dzielnicowi zatrzymali sprawców porwania

Dodano: 4 lata temu

Zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia przez postronną osobę

Dzielnicowi zatrzymali sprawców porwania

policjanci z Komisariatu w Nowogardzie ustali, dotarli oraz zatrzymali osoby bezpośrednio związane z tym zdarzeniem. Tak szybkie odnalezienie mężczyzn było możliwe dzięki doskonałej znajomości przez dzielnicowych swojego terenu i lokalnej społeczności.

Policjanci z Nowogardu zostali powiadomieni przez postronnego świadka zdarzenia, który widział jak młody mężczyzna siłą wciągany jest przez dwie inne osoby do bagażnika samochodu osobowego. Pojazd miał miał następnie odjechać z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.

Dzięki tak wczesnej reakcji i przekazanym informacjom, policjanci mogli szybko i skutecznie zadziałać. W wyjaśnienie sprawy obok funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego włączyli się nowogardzcy dzielnicowi.
 

W pierwszej kolejności policjanci ustalili pojazd oraz jego właściciela, okazało się jednak, że użytkownikiem samochodu jest zupełnie inna osoba. Dzielnicowi, którzy znają lokalną społeczność szybko ustalili kto może być użytkownikiem pojazdu i gdzie jest miejsce zamieszkania tej osoby. W ciągu zaledwie czterdziestu minut od zgłoszenia właśnie dzielnicowi dotarli do sprawcy i pokrzywdzonego. Ci pierwsi trafili do policyjnego aresztu, a od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie o przestępstwie.
 

Sprawa wraz z zebranym materiałem dowodowym trafiła do prokuratury, gdzie zostało wszczęte śledztwo i tam przeprowadzane są kolejne czynności.
 

KWP w Szczecinie / ig

Źródło: Policja Zachodniopomorska
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA