Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Do trzech razy sztuka

Dodano: 4 lata temu

Policjanci drogówki każdego dnia wzywani są do likwidacji zdarzeń drogowych, jednak to zdarzenie przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

Do trzech razy sztuka

We wtorkowe popołudnie funkcjonariusze szczecińskiej drogówki dostali wezwanie do kolizji drogowej, która miała mieć miejsce na terenie C.H Kaskada. Na miejscu czekały kierująca samochodem osobowym m-ki VW oraz Opel. 

Kierująca VW próbowała wjechać na parking wielopoziomowy, pod górę, jednak silnik w pojeździe zgasł i samochód zaczął się staczać uderzając w stojącego za nim Opla. Kiedy udało się uruchomić pojazd kierująca VW próbowała dalej wjechać pod górę, znów straciła panowanie nad pojazdem i ponownie uderzyła w samochód m- ki Opel. Po tym wszystkim kierująca samochodem m- ki Opel i pasażerka VW wysiadły z pojazdów, aby poinstruować kierującą VW w jaki sposób wjechać pod górę, niestety pojazd znów stoczył się i uderzył w Opla.

W miejscu zdarzenia drogowego obowiązują przepisy ruchu drogowego, miejsce oznakowane jest jako " strefa ruchu", w związku z czym kierującej zatrzymano blankiet prawo jazdy  za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinie. Kierująca posiadała uprawnienia od około miesiąca.
 

Opis przebiegu zdarzenia może wydawać się zabawny, a samo zdarzenie banalne, pamiętajmy jednak, że posiadanie dokumentu prawa jazdy to odpowiedzialność. Nie wiążą się z tym same przyjemności, ale również i obowiązki. Wsiadając " za kółko"., będąc młodym kierowcą , może zanim wybierzemy się samu na drogę, spróbujmy pojeździć z kimś , kto ma te uprawnienia dłużej i może udzielić nam wskazówek.   
 

st. asp. Kucharska Marta

Źródło: KWP Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA