Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Sześć miesięcy więziena za jazdę bez uprawnień w stanie nietrzeźwości

Dodano: 4 lata temu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w trakcie minionego weekendu wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących.

Sześć miesięcy więziena za jazdę bez uprawnień w stanie nietrzeźwości

Nieodpowiedzialni kierujący mieli w organizmach niemal po 2 promile alkoholu w dodatku nie posiadali uprawnień do kierowania.

W minioną sobotę po południu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach otrzymał zgłoszenie, że po miejscowości nieopodal Pyrzyc porusza się pojazd marki Corsa, a kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy.
 

Policjanci pyrzyckiej drogówki w trakcie patrolu ujawnili wskazany pojazd. Kierowca na widok radiowozu zjechał z drogi i zatrzymał się przy pobliskich zabudowaniach. W trakcie kontroli od kierującego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości. 28 - latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiada aktualnego ubezpieczenia OC. Mężczyzna został zatrzymany i trafił policyjnego aresztu.

Natomiast w niedziele policjanci zespołu ruchu drogowego zostali skierowani do miejscowości Połczyno, gdzie doszło do kolizji dwóch pojazdów. Sprawca kolizji miał znajdować się pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Kierujący pojazdem osobowym marki Opel zjechał ze swojego pasa i uderzył lusterkiem w jadącego prawidłowo w przeciwnym kierunku Opla. Mężczyzna po zdarzeniu wysiadł z pojazdu a jego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Następnie wsiadł do swojego samochodu i odjechał z miejsca kolizji.
 

Pokrzywdzona w zaistniałej kolizji wskazała pojazd sprawcy, który był zaparkowany w pobliżu. Przybyli policjanci w jednym z mieszkań zastali 77 - latka, który przyznał się do spowodowania kolizji, a na pytanie dlaczego odjechał z miejsca oświadczył, że nie posiada uprawnień i znajduje się pod wpływem alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności policjanci potwierdzili słowa mężczyzny. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 77 - letni  mieszkaniec powiatu pyrzyckiego został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu.
 

Po wytrzeźwieniu zatrzymanym w powyższych sprawach przedstawiono zarzuty: prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. 27 - latek w trybie przyspieszonym stanął przed sądem. Za popełnione przestępstwo mężczyzna został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności ponadto zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł.  
     

77 - latkowi za popełnione przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska

Źródło: KWP Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA