Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

W trosce o bezpieczny wypoczynek

Dodano: 4 lata temu

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie i podległych Posterunków dbając o bezpieczeństwo dzieci,

W trosce o bezpieczny wypoczynek

które na terenie województwa zachodniopomorskiego rozpoczęły już ferie zimowe promują zachowania mające uchronić najmłodszych przed różnymi zagrożeniami. Funkcjonariusze działania prowadzą wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jeszcze przed rozpoczęciem ferii w przedszkolach, podstawówkach i gimnazjach z podopiecznymi tych placówek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie prowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Takie spotkania odbyły się między innymi w Grzędzicach, Dobrzanach, Marianowie, Ińsku, Sownie, a także w stargardzkich przedszkolach i placówkach opiekuńczych oraz w bursie.

W trakcie pogadanek mundurowi przekazali dzieciom rady dotyczące nie tylko bezpiecznego wypoczynku, ale i bezpiecznych zabaw w czasie ferii zimowych. Omówiono jak bezpiecznie spędzić ferie w domu, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabawy na śniegu. Funkcjonariusze mówili również o bezpieczeństwie podczas kuligu, zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte akweny oraz o tym, że bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Ponadto współpraca z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, której przedstawicielka Pani Ewelina Wardziak współuczestniczy z mundurowymi w takich zajęciach jest również doskonałą okazją do poruszenia wielu zagadnień z zakresu środków psychotropowych, higieny osobistej, a także sposobu żywienia.

Natomiast teraz, kiedy ferie się już rozpoczęły stargardzcy policjanci docierają do dzieci przebywających  na półkoloniach i zimowiskach gdzie udzielają podobnych wskazówek dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. Wczoraj takie spotkanie odbyło się w stargardzkim Klubie Garnizonowym, a dzisiaj na półkolonii w SP nr 1.

Równolegle do działań profilaktycznych, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą systematyczne kontrole autokarów, które wykonują zorganizowany przewóz osób. Tam policjanci zwracają uwagę na stan psychofizyczny kierowców, a także stan techniczny ich pojazdów.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w trakcie podróży i wypoczynku stargardzcy policjanci podczas spotkań przekazują słuchaczom elementy odblaskowe ufundowane przez firmę Bridgestone Stargard. 

Źródło: Policja Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA