Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Nocne kontrole taksówek

Dodano: 4 lata temu

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę taksówek.

Nocne kontrole taksówek

W godzinach nocnych policjanci przyglądali się pojazdom przystosowanym do zarobkowego przewozu osób, szczegółowo sprawdzając stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

W Szczecinie wydanych jest ponad 2500 licencji na przewóz osób taksówką osobową. Pomimo dużego doświadczenia za kierownicą i doskonałej znajomości topografii miasta, niektórzy kierujący taksówkami nagminnie bagatelizują przepisy prawa o ruchu drogowym i swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Odrębną kwestią jest wykonywanie usług przewozu pojazdem niesprawnym technicznie lub bez rejestrowania działalności, a co za tym idzie bez licencji na przewóz osób.
 

Efekt dwudniowych działań to 97 kontroli pojazdów, 90 mandatów karnych za niestosowanie się do obowiązujących przepisów, m.in. niestosowanie się do znaków drogowych, przekraczanie dozwolonej prędkości , czy kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów. W pięciu przypadkach zatrzymano kierującym dowody rejestracyjne za usterki techniczne lub brak aktualnego badania technicznego pojazdu. Jeden kierujący nie okazał obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu, o czym powiadomiono Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.
 

mł. asp. Karolina Rykaczewska

Źródło: KWP Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA