Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Ferie czas zacząć !

Dodano: 4 lata temu
Redakcja poleca!

Zaczęły się ferie w naszym województwie, a wraz z nimi policjanci szczecińskiej drogówki rozpoczęli działania „ Bezpieczne Ferie 2017”.

Ferie czas zacząć !

Celem tych działań jest przede wszystkim zintensyfikowanie kontroli pojazdów pod kątem stanu technicznego, sposobu przewożenia osób i bagażu, czy tez stosowania się do ograniczeń prędkości. Priorytetem będą kompleksowe kontrole autobusów, które przewożą młodzież do miejsc zimowego wypoczynku.

Okres ferii zimowych to czas wytężonej pracy dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Już od soboty rozpoczęli oni dziania pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa osobom, które przemieszczają się do miejsc wypoczynku, czy też pozostają na ten okres w naszym mieście. W ten dzień od godziny piątej rano do godzin przedpołudniowych policjanci skontrolowali już blisko 10 autobusów. Wszystkie z nich były sprawne.

Działania szczecińskiej drogówki w okresie wakacji zimowych nie będą tylko ukierunkowane na stosowanie represji wobec kierujących. Będą także przeprowadzane różnego rodzaju działania profilaktyczne, zwłaszcza w placówkach szkolno – wychowawczych. Takie działania będą również skierowane do mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Także w sobotę, w dzień rozpoczęcia działań „Bezpieczne Ferie 2017”, policjanci rozdawali zapachy samochodowe z nadrukiem znaku „ B- 33”- ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz ze znakiem „ D-6” – przejście dla pieszych. Po pierwsze ma to przypomnieć kierującym o obowiązującej prędkości w obszarze zabudowanym, a co najważniejsze o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych.
 

Czas ferii zimowych to czas wypoczynku i zabawy. Pamiętajmy jednak, że zarówno za kierownicą jak i podczas poruszania się pieszo obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Nie zapominajmy o zdrowym rozsądku i odpowiedzialności. Bezpieczeństwo na drodze jest naszą wspólną sprawą i zależy od nas wszystkich.

st. asp. Kucharska Marta

Źródło: KWP Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA