Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Mimo czterech zakazów sądowych nadal jeździ samochodem

Dodano: 4 lata temu

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali 41-latka, który kierował transporterem mimo braku uprawnień i posiadania czterech aktywnych zakazów sądowych.

Mimo czterech zakazów sądowych nadal jeździ samochodem

Ponadto kierowca w trakcie jazdy rozmawiał przez komórkę.

Wczoraj około godziny 18.00 w Strachocinie stargardzcy dzielnicowi patrolując rejon służbowy dostrzegli VW Transportera, którego kierowca korzystał z telefonu komórkowego w sposób niedozwolony. Zatrzymany do kontroli mężczyzna zanim jeszcze został zapytany sam szybko wyjaśnił, że nie posiada uprawnień do kierowania, bo zastały one zabrane przez policję już dawno temu.

Funkcjonariusze sprawdzając w systemie policyjnym potwierdzili ten fakt, a jednocześnie ustalili, że kierowca usiadł za kółko mimo aktywnych czterech zakazów sądowych obowiązujących go aż do 2025 roku.

W konsekwencji mężczyzna ponownie stanie przed sądem, gdzie odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale i za kolejny raz popełnione przestępstwo. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA