Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Koniec rundy jesiennej juniorów starszych i rezerw

Dodano: 8 lat temu

Juniorzy starsi oraz drużyna rezerw Błękitnych Stargard zakończyła rozgrywki w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017.

Zarówno dla podopiecznych Karola Purczyńskiego oraz duetu Jan Szydłowski/Robert Gajda była to bardzo udana runda. Juniorzy starsi z dorobkiem 26 punktów (8 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki) jako beniaminek rozgrywek zajmują wysoką trzecią pozycję w ligowej tabeli. Błękitni II Stargard z dorobkiem 36 punktów (12 zwycięstw i 3 porażki) kończą jesień na fotelu lidera i wiosną powalczą o awans do IV ligi.

W miniony weekend juniorzy starsi na własnym stadionie podejmowali lidera rozgrywek Stal Szczecin. Po bardzo dobrym meczu młodzi Błękitni niestety przerwali serię zwycięstw i ulegli liderowi ze Szczecina 2:4. Bramki dla Błękitnych w tym meczu padały po strzałach bezpośrednio z rzutów wolnych. Pięknymi strzałami popisali się w pierwszej połowie Karol Orłowski oraz w drugiej połowie Bartek Sitkowski. Błękitni mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek jednak albo piłka lądowała na poprzeczce albo dobrze w bramce spisywał się bramkarz Stali. Błękitni grając w nieco osłabionym składzie (kilku zawodników dzień wcześniej grało w rezerwach) przegrali z liderem po indywidualnych błędach obrońców. Mimo tej porażki podopiecznym Karola Purczyńskiego za całą rundę jesienną należą się gratulacje. Błękitni jako beniaminek zajmują na koniec rundy jesiennej wysokie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Juniorzy Starsi

Błękitni Stargard – Stal Szczecin 2:4

Bramki dla Błękitnych: Orłowski, Sitkowski

Skład: Ziętek - Rybicki, Konopski, Kaciupa, Bajek (46`Sitkowski) - Łysoń (71`Kopczyński), Babicki (46`Jaskólski), Knapek (63`Kamisiński), Jackowski (55`Kapiński) - Orłowski, Łaniec.

Błękitni II Stargard w rozgrywkach wojewódzkiej klasy okręgowej spisują się rewelacyjnie. Podopieczni duetu trenerskiego Jan Szydłowski/Robert Gajda nie zwalniają tempa i zdobywają kolejne trzy punkty. W meczu przed własną publicznością pokonują Iskrę Golczewo 6:2. Mimo wysokiego zwycięstwa mecz nie układał się po myśli naszych zawodników. Pierwszą połowę Błękitni zagrali słabo, która w konsekwencji zakończyła się prowadzeniem gości 1:2. Nasz zespół pokazał charakter w drugiej połowie aplikując Iskrze aż pięć bramek. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się czterokrotnie Robert Gajda oraz Jarosław Piskorz i Maciej Kazimierowicz. Błękitni II Stargard kończą rundę jesienną na pozycji lidera i wiosną powalczą o awans do IV ligi.