Dzisiaj jest: 23.11.2024, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Laserowy paintball - rozrywka przyszłości?

Dodano: 9 lat temu Autor:

Laser Tag, popularnie zwany ?laserowym paintballem?, to rozwijający się sposób na wspólną rozrywkę ze sportowym zacięciem i aktywne spędzenie wolnego czasu.

Laserowy paintball - rozrywka przyszłości?
Laser Tag, popularnie zwany “laserowym paintballem”, to rozwijający się sposób na wspólną rozrywkę ze sportowym zacięciem i aktywne spędzenie wolnego czasu. Laserowy paintball nie jest bolesny - bo strzały oddaje się całkowicie nieszkodliwą wiązką laserową, a każdy gracz ma na sobie zestaw czujników odczytujących trafienia.
 
Sama zabawa wywodzi się od amerykańskiego systemu szkolenia MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System - Zintegrowany System Laserowy) pochodzącego z przełomu lat 70 i 80. System miał za zadanie znakować “trafione” wiązką laserową osoby, które posiadały w ubraniu zamontowany nadajnik. Każdy żołnierz w momencie “postrzału” był informowany sygnałem dźwiękowym. Idea sprawdziła się podczas szkoleń żołnierzy i postanowiono przenieść ją na niwę komercyjną. Pierwszy Laser Tag do zabawy dla cywilów, został otwarty w połowie lat 80 w Dallas. W Szczecinie pierwszy był Labirynt Laser Tag Szczecin.
 
Laser Tag jest znakomitą alternatywą dla popularnego paintballa czy ASG. Nie ma tam żadnych łusek, kulek z farbą, a jest jedynie wiązka laserowa, która po trafieniu przeciwnika zalicza punkt dla zespołu i strzelca.
 
W zabawie biorą udział uczestnicy podzieleni na dwa zespoły. Każdy z zawodników otrzymuje broń strzelającą nieszkodliwym dla człowieka “laserem” oraz ma na sobie specjalną kamizelkę z umieszczonymi czujnikami. Dodatkowo zespoły są oznaczone różnymi kolorami. Rozgrywka polega na zabawie w strzelaninę na przygotowanym do tego polu walki - może to być labirynt z mnóstwem zakamarków, ścianek i innych przeszkód, za którymi można się ukryć przy wymianie ognia. Gdy zawodnik trafi przeciwnika, zyskuje punkt dla swojego zespołu i do statystyk indywidualnych. Wszystko obsługiwane jest przez system komputerowy, prezentujący na żywo zmieniające się na tablicy wyniki. Kto wygrywa? Ten zespół, który odnotuje więcej trafień w przeciwnika.
 
W zabawie liczy się spryt, refleks i dobra współpraca w zespole, a gra przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców. Mogą w niej uczestniczyć młodsi i starsi, panowie i panie, a nawet dzieciaki - im też nic się nie stanie.
 
W Szczecinie pierwszy Laser Tag został otwarty pod nazwą Labirynt Laser Tag Szczecin i mieści się przy Niepodległości 18-22 (były Odzieżowiec). Swoją działalność prowadzi od 2013 roku i może pochwalić się już tysiącami zadowolonych klientów. Warto odwiedzić ich Facebook’owy profil - Labirynt Arena Szczecin, gdzie możecie zobaczyć multum zdjęć zadowolonych graczy!
 
W grze jednocześnie może uczestniczyć do 10 osób, a w przypadku większej grupy osób - następuje podział na zespoły. Zabawa zaczyna się już od 21 zł/osobę za pojedynczą grę, a w przypadku uczniów i studentów jest jeszcze taniej - bo od 17zł/osobę. Warto wybrać się również w większej grupie, gdzie cena za wynajem całej areny wynosi 249-349 w zależności czy to dzień tygodnia czy weekend, a każda następna jest z 10-20% zniżką.
 
W Labirynt Laser Tag Szczecin można organizować urodziny, wieczory kawalerskie i panieńskie czy imprezy firmowe. Dostępne są również vouchery upominkowe.
 
Laser Tag Szczecin oferuję zabawę w kilku scenariuszach:
  • Każdy na każdego - tryb, w którym wszyscy są wrogami, a wygrywa najlepszy. Nie ma żadnych ograniczeń w amunicji, a po trafieniu znów możemy strzelać po 8 sekundach (tzw. respawn, odrodzenie).
  • Base Respawn - walka zespołowa, w której po trafieniu przez przeciwnika, musimy dotrzeć do własnej bazy by się “odrodzić”.
  • Team Deathmatch - tak samo jak wyżej w grze biorą udział 2 zespoły, wygrywa ten z większą ilością trafień, a wspomniane odrodzenie następuje po 8 sekundach.
  • Silent War - walka pomiędzy zespołami odbywa się w całkowitej ciszy, z dużą porcją “mgły”, a także broń posiada zamontowane tłumiki do wyciszania odgłosów strzałów.
  • Drużynówka VIP - w każdym zespole jest gracz VIP, którego pozostali członkowie muszą bezgranicznie chronić. Wygrywa ten zespół, którego VIP zostanie trafiony mniej razy.
 
W Labirynt Laser Tag Szczecin do dyspozycji gości jest ponad 400 m2 pola bitwy z licznymi zakamarkami, przeszkodami i zasłonami. Arena jest pokryta klimatycznym półmrokiem, a dopełnieniem są rozmieszczone generatory mgły, a także masa efektów świetlnych. Gra może toczyć się w klimatycznej muzyce, potęgującej doznania wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji.
 
Rezerwacje można składać zarówno telefonicznie jak i poprzez stronę internetową labiryntarena.pl. Tam też znajdują się wszystkie szczegółowe informacje odnośnie cen i godzin otwarcia.
 
I jeszcze jedno. Po skończonej rozgrywce otrzymacie pamiątkowe zdjęcie!

Artykuł sponsorowany
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Retro Gaming w SCN FILARY. Fotorelacja