Dzisiaj jest: 30.4.2024, imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

Odblaski dla najmłodszych

Dodano: 8 lat temu Autor:

Aby ustrzec przed ewentualnymi wypadkami młodych uczestników ruchu drogowego oraz przed konsekwencjami prawnymi tych starszych

Odblaski dla najmłodszych
w ramach programu stargardzkiej komendy z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz z młodzieżą z Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Stargardzie Szczecińskim przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne. 

Pani Alma Selwesiuk z Zespołu ds. Nieletnich zajmując się profilaktyką dzieci i młodzieży z najmłodszymi rozmawiała o elementarnych zasadach, jakie obowiązują na drodze i w jej pobliżu. Omówiona została również tematyka dotycząca bezpiecznej zabawy zarówno w domu jak i na podwórku.

Na spotkaniu poruszone zostały również tematy dotyczące sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania, bezpiecznego sposobu przechodzenia przez jezdnię, a także zasad bezpiecznego korzystania ze środków transportu miejskiego. Milusińskim przedstawiono również kilka podstawowych informacji dotyczących obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa oraz konsekwencjach, jakie niosą za sobą nieprzemyślane kroki związane z nieprzestrzeganiem przepisów drogowych, jazdy pod wpływem alkoholu czy niezapinaniem pasów bezpieczeństwa przed każda podróżą.

Po zakończonym wykładzie milusińscy aktywnie uczestnicząc w zajęciach z chęcią podzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także uściślili, jakich zabaw najlepiej unikać, aby nic złego nikomu się nie stało, zaś w ramach stargardzkiego programu „Jesteśmy widoczni" otrzymali elementy odblaskowe ufundowane przez firmę Bridgestone, aby jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli zawsze widoczni, a przez to bardziej bezpieczni. 
 
Natomiast w trakcie przeprowadzania prelekcji z młodzieżą poruszono temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także środków psychoaktywnych.
 
Przekazane informacje miały przybliżyć wiedzę na temat konsekwencji prawnych,  jakie ponosi nieletni za popełnione przestępstwa czy wykroczenia oraz algorytm postępowania Policji w przypadku ujawnienia osoby nieletniej przejawiającej symptomy demoralizacji. W trakcie zajęć przekazano uczniom również wiedzę na temat, kogo nazywamy nieletnim, czy nieletni oznacza to samo, co małoletni oraz co znaczy być odpowiedzialnym w świetle prawa. Szeroko omówiono także pojęcie demoralizacji, czynu zabronionego oraz przedstawiono środki wychowawcze i poprawcze, które Policja czy sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej.
 
Na zakończenie spotkania przypomniano uczniom jak skutecznie prowadzić rozmowę w sytuacji, gdy ktoś namawia ich do popełnienia przestępstwa czy wykroczenia oraz uświadomiono im wpływ popełnienia czynu zabronionego na ich dalsze, dorosłe życie.

 
Źródło: KPP Stargard Szczeciński
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
20. urodziny Niedzielnych Spotkań Historycznych. Fotorelacja