które zniszczyły, co najmniej sześć pojazdów zaparkowanych na terenie miasta. Jeden ze sprawców to 15-latek, drugi natomiast jest trzy lata starszy. Młodzieńców na gorącym uczynku ujął świadek przestępstwa.
Wczoraj późnym wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim odebrał telefon, z którego wynikało, że przy ulicy Mieszka I przypadkowy mężczyzna ujął dwóch sprawców zdemolowania wielu samochodów. Parol, który natychmiast udał się na miejsce potwierdził zgłoszenie i zatrzymał ujętych przez świadka dwóch sprawców. Był to 15-letni stargardzianin i jego trzy lata starszy kompan, również mieszkaniec miasta.
Policjanci ustalili, że mężczyzna, którego postawa jest godna naśladowania, dostrzegł młodzieńców jak idąc ulicą Mieszka I i Pocztową łamali lusterka w zaparkowanych pojazdach. Nie pozostając obojętnym ujął ich i natychmiast powiadomił funkcjonariuszy.
Na miejscu mundurowi ujawnili aż dziewięć pojazdów, które „przeszkadzały” podejrzewanym. Większość z nich była uszkodzona. Wstępnie wiadomo już, że łączna suma strat może wynieść blisko dwa tysiące złotych.
Sprawcy zostali zatrzymani, a po zebraniu materiału dowodowego przedstawione zostaną stosowne zarzuty. Za taki czyn dorosłemu sprawcy zgodnie z kodeksem może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, nieletni natomiast odpowiadał będzie przed sądem rodzinnym.
- Pijany jeździł ciągnikiem rolniczym - na szczęście w pobliżu byli policjanci, którzy przerwali niebezpieczną jazdę
- Nadmierna prędkość to surowe konsekwencje- kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia za brawurową jazdę
- Policjanci udaremnili próbę oszustwa metodą "na legendę" i odzyskali pieniądze w kwocie 54 000 złotych