Dzisiaj jest: 19.2.2025, imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

7 kluczowych parametrów przy wyborze regałów półkowych do magazynu

Dodano: 5 dni temu Autor:

7 kluczowych parametrów przy wyborze regałów półkowych do magazynu
Regały półkowe zaliczają się do najważniejszych elementów wyposażenia magazynu. Aby odpowiednio pełniły swoją rolę, muszą być dostosowane do wymogów i potrzeb przedsiębiorstwa. Sprawdźmy, na co zwracać uwagę przy wyborze tego typu konstrukcji.

Regały półkowe są kluczowe dla sprawnego funkcjonowania magazynu, dobrej organizacji pracy i jej bezpieczeństwa. Dlatego ich wybór to sprawa niezwykle istotna. Opierać się on powinien na dokładnej analizie poszczególnych produktów i uważnym sprawdzeniu, czy spełniają one wszelkie wymogi przedsiębiorstwa.

Regały półkowe - najważniejsze parametry

Wyróżnić można siedem kluczowych parametrów, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając regały półkowe do magazynu. Są to:
 

  1. Jakość wykonania regałów. Zdecydowanie kluczowa kwestia, od której zależy nie tylko opłacalność inwestycji czy wygoda pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Regały powinny być wykonane ze starannie dobranych materiałów (przykład w dalszej części tekstu), tak, aby były odporne na intensywną eksploatację, duże obciążenia oraz warunki zewnętrzne. Regał wysokiej jakości jest też bezpieczny w użytkowaniu.
  2. Stabilność konstrukcji - zależy ona od jakości zastosowanych materiałów, a także ich rodzaju. W zależności od potrzeb, wybierać można regały wykonane z metalu, drewna czy tworzyw sztucznych. W każdym przypadku trzeba dokładnie zapoznać się z harmonogramem serwisowania, przedstawianym przez producenta regałów. 
  3. Parametry techniczne - wymienić tu należy przede wszystkim: nośność, wagę i rozmiary półek, wysokość, ładowność, a także bufor bezpieczeństwa. Parametry te odpowiadać muszą prowadzonej działalności, czyli temu, do czego konkretnie dane regały będą używane. Przykładowo, regał do przechowywania dużych i ciężkich przedmiotów musi mieć obszerne i wytrzymałe półki, zapewniające znaczną ładowność. 

4. Uniwersalność regałów - najlepsze modele pozwalają na dokonywanie w nich licznych modyfikacji, jak również swobodne łączenie ich w większe systemy, a także łączenie z innymi konstrukcjami nośnymi, takimi jak antresole przemysłowe. Parametr ten jest bardzo istotny zwłaszcza w przypadku tych przestrzeni magazynowych, w jakich dochodzi do zmiany rodzaju przechowywanych produktów.
5. Specyfikacja, czyli przeznaczenie danego regału - do przechowywania jakich przedmiotów został on zaprojektowany.
6. Optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej - regały półkowe muszą w tym pomagać, czyli być dostosowane do powierzchni magazynu, kształtu jego miejsca, stopnia zmechanizowania, itd. Powinny zatem być ergonomiczne, bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.
7. Łatwy i bezpieczny dostęp do składowanych produktów.

Regały półkowe z blachy ocynkowanej - dlaczego warto?

Jak wspomniano wyżej, jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze regałów półkowych jest jakość i rodzaj materiałów zastosowanych do ich produkcji. Zdecydowanie godne polecenia są konstrukcje z blachy ocynkowanej Metodą Sendzimira, które polega na zanurzaniu blachy w roztopionym cynku. Dzięki temu uzyskuje się zabezpieczenie blachy przed rdzewieniem, spowodowanym chociażby działaniem różnych warunków środowiskowych. Chroniona w ten sposób konstrukcja ma większą odporność na rdzę od regałów niecynkowanych.
 

Regały półkowe z blachy ocynkowanej odporne są także na oddziaływanie deszczu, promieni UV czy śniegu. Również montaż i posadowienie mogą odbywać się w niekorzystnych warunkach zewnętrznych. W przypadku tych konstrukcji nie ma konieczności usuwania uszkodzeń malowanych powierzchni, ponieważ nie stosuje się warstwy farby. Regały takie są bardzo trwałe, zapewniają wieloletnią bezproblemową eksploatację.

Wysokiej jakości regały półkowe z blachy ocynkowanej figurują w ofercie firmy ITALFROST sp. z o.o., ul. Chemików 1/b 81, 32-600 Oświęcim (budynki firmy Gremix).

Materiał sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzka Manufaktura Sztuki – Muzyczna podróż po Ukrainie. Fotorelacja