Dzisiaj jest: 2.12.2024, imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Teoria koloru w świecie akcesoriów – jak je dobierać, by podkreślić urodę?

Dodano: 5 miesięcy temu

Odpowiednie dodatki w stylizacji potrafią naprawdę dużo zmienić. Liczy się nie tylko rodzaj akcesoriów, ale także ich barwy i konkretne odcienie.

Teoria koloru w świecie akcesoriów – jak je dobierać, by podkreślić urodę?
Odpowiednie dodatki w stylizacji potrafią naprawdę dużo zmienić. Liczy się nie tylko rodzaj akcesoriów, ale także ich barwy i konkretne odcienie. Wiedza na temat teorii koloru pomoże Ci kompletować spójne zestawienia, które będą do Ciebie pasować. Sprawdź, jak dobierać akcesoria.

Teoria koloru – znaczenie

Głównym zadaniem teorii koloru jest wskazanie na to, jak skutecznie łączyć ze sobą barwy i jakie ma to znaczenie na ogólny wygląd. Odpowiednio dobrane odcienie do swojej urody mogą sprawić, że Twoja skóra będzie prezentować się wizualnie zdrowiej, a także podkreślą oczy. Poza tym teoria kolorów przydaje się, gdy chcesz ukryć pewne mankamenty figury czy właśnie zwrócić uwagę na odznaczające się mięśnie, np. brzucha lub ramion.

Typy urody i spójne zestawienia kolorystyczne

Wiedza na temat tego, jak łączyć ze sobą różne barwy jest pomocna zarówno w przypadku kompletowania stylizacji, jak i dobierania do niej spójnych dodatków. Akcesoria nadają lookowi więcej charakteru, a także świetnie podkreślają urodę. Warto więc wiedzieć, jakim jest się jej typem. Podstawą takiej analizy są Twoje naturalne cechy.

Wyróżnia się 4 popularne typy kolorystyczne urody, które charakteryzują się innymi atrybutami:

  • wiosna – jasna karnacja wpadająca w cieplejsze tony, np. brzoskwiniowe i złote, blond włosy (również w odcieniach rudawych), niebieskie, piwne i zielone oczy;
  • lato – jasna karnacja, ale w chłodniejszych tonach, głównie różowych lub oliwkowych, blond, kasztanowe lub brązowe włosy, niebieskie, szare i zielone oczy;
  • jesień – ciepła karnacja w brązowych i złotych tonach, brązowe, miedziane, rude włosy, brązowe, piwne i zielone oczy;
  • zima – jasna karnacja, która może wpadać w różowe lub śnieżnobiałe, porcelanowe tony, czarne i brązowe włosy, niebieskie, szare i zielone oczy.

Podczas wyboru akcesoriów takich jak biżuteria, torebki, zegarki i okulary przeciwsłoneczne, których przykłady możesz znaleźć na stronie: https://e-luxoptyk.pl/pl/c/Okulary-przeciwsloneczne-Fendi/168, kieruj się własnym gustem oraz wskazówkami zaczerpniętymi z teorii kolorów. Dobrze dobrane dodatki staną się ciekawym akcentem w stylizacji, jeśli postawisz na kontrast, lub subtelnie dopełnią jej charakter.

Jakie akcesoria wybierać?

Osoby wpisujące się w typ wiosenny powinny wybierać głównie wyraziste barwy lub pastelowe kolory. W ich przypadku dobrze sprawdzą się akcesoria m.in. w odcieniach różu i jasnego brązu – takie okulary przeciwsłoneczne dostępne na przykład na stronie https://e-luxoptyk.pl/pl/c/Okulary-przeciwsloneczne-Dior/122 będą dobrze współgrać z ich urodą. 

Ciepły typ letni świetnie wygląda w chłodniejszych tonach i jasnych kolorach, które nie przytłaczają. Odpowiedni będzie więc przygaszony błękit, lawendowy czy srebrny. Osoby o „jesiennej” urodzie powinny stawiać na przeciwieństwo lata. Dla nich odpowiednie są nasycone i głębokie barwy, np. oliwkowy, miedziany czy śliwkowy.

Typ zimowy może pozwolić sobie na więcej klasyki. To znaczy, że świetnie wygląda w czerni i bieli – okulary przeciwsłoneczne w takich kolorach znajdziesz tutaj: https://e-luxoptyk.pl/pl/c/Okulary-przeciwsloneczne-damskie/24. Poza tym pasuje do niego ekskluzywny szmaragdowy lub kobaltowy.

Opierając się na teorii koloru i wiedząc, jakim typem urody jesteś, możesz tworzyć zestawienia podkreślające Twoje atuty oraz zacząć eksperymentować z mieszaniem różnych barw. Jednak to, jak wykorzystasz przedstawione wskazówki, zależy wyłącznie od Twojego indywidualnego stylu.

– Artykuł sponsorowany

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Retro Gaming w SCN FILARY. Fotorelacja