Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

W niedzielę ulicami Stargardu przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

Dodano: miesiąc temu

W najbliższą niedzielę w kilkunastu miastach w Polsce przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Marsz taki przejdzie również ulicami Stargardu.

W niedzielę ulicami Stargardu przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

W najbliższą niedzielę w kilkunastu miastach w Polsce przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Marsz taki przejdzie również ulicami Stargardu.

Organizatorem stargardzkiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Stowarzyszenie Polski Klub Patriotyczny. Marsz wystartuje o godz. 12 z parkingu przy stargardzkiej kolegiacie. Przed marszem, o godz. 11 w kolegiacie odbędzie się Msza Św. – To będzie nasza manifestacja przywiązania do wiary, tradycji i rodziny, do prawa do życia dla bezbronnych oraz będzie to sprzeciw wobec deprawacji społeczeństwa- informują organizatorzy.

W zeszłą niedzielę marsze przeszły m.in. przez Lubawę, Łowicz, Tarnobrzeg, Stary Licheń, Wołomin i Żywiec. W tym samym dniu co w Stargardzie marsze zaplanowane są także w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Katowicach. Na 26 czerwca zaplanowano marsze w Bydgoszczy, Lublinie, Poznaniu, Płocku i Łodzi.

Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Organizatorzy informują, że Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. To również zdecydowany głos w sprawie obrony dzieci nienarodzonych, tożsamości rodziny i suwerenności kraju. Marsze zostały objęte patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Od tego czasu organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości w kraju, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W wydarzeniu uczestniczą również osoby starsze i samotne, członkowie ruchów, stowarzyszeń, duchowni i osoby publiczne.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja