Dzisiaj jest: 16.6.2024, imieniny: Aliny, Anety, Benona

OGRÓD NA WZGÓRZU

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

„Ogród na Wzgórzu to jeden z pierwszych parków kieszonkowych w Stargardzie.

OGRÓD NA WZGÓRZU

Ponad 580 tysięcy złotych będzie kosztował zielony ogród, który powstaje na os. Pyrzyckim. Inwestycja ma być oddana do użytku na początku 2025 roku. Inicjatywa jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Wykonawcą jest firma z Gryfina-KS Usługi Budowlane Koza Szymon. 
 


 

Nowa strefa relaksu na Pyrzyckim to przede wszystkim drzewa, krzewy i trawniki. Będą też wygodne ławki, droga dojazdowa i energooszczędne oświetlenie.

„Ogród na Wzgórzu to jeden z pierwszych parków kieszonkowych w Stargardzie. Będzie to miejsce rekreacyjne. Oznacza to, że będzie służył do relaksu i wypoczynku. W planach  nie ma placów zabaw dla dzieci, piaskownic ani innych miejsc do zabawy. Z założenia ma być oazą spokoju i wyciszenia” - mówi Grzegorz Rybaczuk, jeden z pomysłodawców ogrodu.

 

Na miniaturowy park pośród osiedla w budżecie obywatelskim zagłosowało ponad 3800 osób. Mieszkańcy osiedla Pyrzyckiego twierdzą, że „Ogród na Wzgórzu” zlokalizowany pomiędzy ulicami C. Norwida i S. Witkiewicza będzie miejscem integracji i idealną przestrzenią do spędzania wolnego czasu.

Gryfińska firma Szymona Kozy już rozpoczęła prace budowlane. Za 9 miesięcy pierwsi spacerowicze będą mogli cieszyć oko zielenią kieszonkowego parku na osiedlu Pyrzyckim. 

 


 

Foto: Grzegorz Rybaczuk

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja