Dzisiaj jest: 16.6.2024, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Nowe miejsce do rekreacji

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Piękne, wiosenne, coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nowe miejsce do rekreacji

Piękne, wiosenne, coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy os. Lotnisko zyskali nowe miejsce spotkań i wypoczynku w plenerze. To zadaszona wiata, pod którą można wygodnie usiąść, a także wyznaczona przestrzeń do bezpiecznego rozpalenia ogniska.
 


 

Na pomysł tej inwestycji wpadli sami mieszkańcy os. Lotnisko. Nowa wiata stoi na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. T. Tańskiego. Stargardzianie już wcześniej mieli tam do dyspozycji dwa boiska, plenerową siłownię i plac zabaw, ale brakowało im miejsca do nieco spokojniejszego wypoczynku. Wiata świetnie sprawdza się w tej roli. Pod zadaszeniem są ławki i stół, a w pobliżu kosze na śmieci, które ułatwią zadbanie o porządek po skończonym spotkaniu.
 


 

Kolejnym elementem jest miejsce do rozpalenia ogniska. Znajduje się kilka metrów od wiaty. Są tam również dodatkowe ławki. W wyznaczonym okręgu można zrobić ognisko – oczywiście pamiętając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przy samej wiacie znajduje się też regulamin korzystania z obiektu wraz z telefonami alarmowymi.
 


 

Koszt inwestycji na os. Lotnisko to ponad 150 000 zł.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja