Dzisiaj jest: 16.6.2024, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Dzień Pionierów z forsycją w roli głównej

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Dzień Pionierów Stargardu to coroczne święto obchodzone 12 maja mające na celu przybliżyć historię pierwszych powojennych osadników Starogrodu i upamiętnić ich trud w odbudowę naszego miasta.

Dzień Pionierów z forsycją w roli głównej

Dzień Pionierów Stargardu to coroczne święto obchodzone 12 maja mające na celu przybliżyć historię pierwszych powojennych osadników Starogrodu  i upamiętnić ich trud w odbudowę naszego miasta.

Nie inaczej było w tym roku. Otwarcie wystawy plenerowej w Parku Bolesława Chrobrego zainaugurowało obchody tego ważnego dnia.

Na płycie Rynku Staromiejskiego, gdzie miały miejsce główne wydarzenia na gości czekało wiele atrakcji: quizy, wystawy,  animacje, konkursy, gra terenowa, występy wokalne, Bieg Forsycji  oraz tradycyjnie  żurek.

Przy odrobinie szczęścia uczestnicy mogli zaopatrzyć się jak co roku w sadzonkę  forsycji, która podobnie jak pomnik kolejarza stała się symbolem tego święta.  Dzięki współpracy wielu  instytucji  ten dzień po raz kolejny pozwolił nie tylko dobrze się bawić i  aktywnie spędzić czas, ale przede wszystkim poznać losy dawnych jak i współczesnych stargardzian.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja