Dzisiaj jest: 29.9.2024, imieniny: Michaliny, Michała, Rafała

Stargardzianie znowu będą kręcić kilometry w ?Rowerowej Stolicy Polski?

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Stargard bierze udział w największej w Polsce rekreacyjnej zabawie rowerowej pod nazwą Rowerowa Stolica Polski.

Stargardzianie znowu będą kręcić kilometry w ?Rowerowej Stolicy Polski?

Stargard bierze udział w największej w Polsce rekreacyjnej zabawie rowerowej pod nazwą Rowerowa Stolica Polski. Został zaproszony do grona Aktywnych Miast wraz z miastem Świnoujście.

Jak informuje Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Świnoujście oraz Stargard zaproszono do grona Aktywnych Miast i wzięcia udziału w największej w Polsce rekreacyjnej zabawie rowerowej pod nazwą Rowerowa Stolica Polski 2024. Co trzeba zrobić, by dołączyć? Wystarczy zainstalować w swoim telefonie aplikację Aktywne Miasta, wybrać i dołączyć do zabawy.

Oficjalna rywalizacja rozpocznie się w czerwcu, ale od 21 marca można już przyłączyć się do treningu. Przed rozpoczęciem jazdy, konieczne jest aktywowanie odpowiedniej funkcji w aplikacji, aby zarejestrować przejechane kilometry na rzecz miasta. Okres treningowy zakończy się 21 maja. W czerwcu rozpoczną się główne zmagania o miano Rowerowej Stolicy Polski, gdzie uczestnicy będą kontynuować korzystanie z aplikacji do liczenia pokonanych dystansów.

Do tej pory Stargard brał udział w trzech edycjach ogólnopolskiej akcji „Aktywne Miasta-Rowerowa Stolica Polski”. W debiucie w 2021 r. stargardzianie wykręcili 219 tys. km, zajmując 6. miejsce w zestawieniu, w 2022 r. ze względu na niższy poziom promocji oraz zniechęcenie użytkowników do aplikacji jej nieustannymi problemami technicznymi, 555 osób przejechało 164 tys. km, zajmując 12. miejsce. W zeszłym roku 800 osób przejechało łącznie 222 tys. km, dzięki czemu nasze miasto zajęło 11. miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Organizatorem Ogólnopolskiej Rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” jest Miasto Bydgoszcz, które chciało stworzyć projekt na kształt Europejskiej Rywalizacji, która organizowana była przez włoskie miasto Bolonia od 2017 roku. Jak informuję organizatorzy, celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach.

Zasady rywalizacji są proste. Rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. – Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. mapa ciepła. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
75 lecie Spójni Stargard. Fotorelacja