W nocy z 28/29 lutego policjanci wspólnie z innymi służbami wzięli udział w „Ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych’’.
Stargardzcy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi, pracownikami socjalnymi oraz przedstawicielami innych instytucji społecznych, docierali do miejsc, gdzie przebywały osoby dotknięte bezdomnością. W trakcie tego przedsięwzięcia policjanci oferowali pomoc takim osobą w uzyskaniu schronienia, posiłków czy opieki zdrowotnej.
Tegoroczna akcja przeprowadzona była na terenie miasta. Funkcjonariusze stargardzkiej komendy, wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami socjalnymi oraz przedstawicielami innych instytucji społecznych, rozmawiali z osobami bezdomnymi. Starali się dowiedzieć, dlaczego znaleźli się w takiej sytuacji oraz ustalić jak można im pomóc.
Skontrolowali miejsca, w tym dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki i altanki ogrodowe, altanki, pustostany, w których przebywały osoby bezdomne. Zdobyte w ten sposób informacje pozwolą zaktualizować dane dotyczące zjawiska bezdomności oraz pomogą w dotarciu do większego grona osób potrzebujących pomocy. Dzielnicowi, podczas wizyt w miejscach, gdzie osoby bezdomne przebywają, oferują pomoc w uzyskaniu schronienia, posiłków czy opieki zdrowotnej. W sytuacjach awaryjnych, kiedy bezdomni znajdują się w niebezpieczeństwie, policja reaguje szybko, zapewniając pomoc, ochronę i transport do bezpiecznych miejsc.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców - nie bądźmy obojętni i informujmy na nr 997 lub 112, o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie lub zamarznięcie. Jeden taki telefon może uratować życie.
KOMENDA POWIATOWA POLICJI W STARGARDZIE