Dzisiaj jest: 13.7.2024, imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

Dodatek osłonowy w MOPS

Dodano: 5 miesięcy temu

Do 30.04. (wtorek) można składać wnioski o przyznanie dodatku osłonowego. Dokumenty są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Warszawska 9a).

Dodatek osłonowy w MOPS

Do 30.04. (wtorek) można składać wnioski o przyznanie dodatku osłonowego. Dokumenty są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Warszawska 9a). Dodatkowe pieniądze to wsparcie dla najbardziej potrzebujących w pokryciu części kosztów energii, gazu i żywności.
 

Szczegółowe informacje o dodatku osłonowym i wzór wniosku do pobrania można znaleźć tutaj. Zgodnie z ustawą, takie świadczenie przysługuje osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza 2100 zł oraz osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1500 zł na osobę. Pod uwagę brane są dochody uzyskane w 2023 r.
 

Dokumenty trzeba złożyć w MOPS do 30.04.2024 r. Dodatek osłonowy przysługuje za okres od 1.01.2024 r. do 30.06.2024 r. i będzie wypłacony jednorazowo. Wnioski można składać elektronicznie (na platformie ePUAP) albo osobiście w MOPS (ul. Warszawska 9a, wejście A, pokój 1 lub wejście D, pokój 50).

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”. Fotorelacja