Dzisiaj jest: 16.6.2024, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Czyste Powietrze – będą zmiany

Dodano: 5 miesięcy temu

Kolejne pieniądze czekają.

Czyste Powietrze – będą zmiany

Już ponad 160 stargardzian skorzystało z dofinansowania m.in. na wymianę starych pieców na paliwo stałe na bardziej ekologiczne urządzenia, instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, a także ocieplenie budynków oraz wymianę okien i drzwi. W sumie dostali przeszło 2 700 000 zł. Kolejne pieniądze czekają. Trzeba jednak pamiętać, że od 1.04.2024 roku zmienia się regulamin programu.
 

Stargardzianie, którzy chcieliby otrzymać dofinansowanie, mogą złożyć wnioski samodzielnie – wystarczy kliknąć tutaj. Cały czas działa także Punkt Konsultacyjno-Informacyjny, gdzie wyjaśniamy wątpliwości i pomagamy w wypełnianiu dokumentów. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 578 38 44 i umówić się na spotkanie w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1). To szansa na konkretne wsparcie inwestycji – program jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych.
 

Od 1.04.2024 roku zmieniają się wymagania dotyczące pomp ciepła, na które można dostać dofinansowanie w ramach „Czystego Powietrza”. Każde urządzenie będzie musiało posiadać odpowiednie certyfikaty jakości potwierdzone badaniami. Szczegółowe informacje o tych zmianach można znaleźć tutaj.
 

Grafika: gov.pl

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja