Dzisiaj jest: 21.7.2024, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Koronawirus nie odpuszcza. Gdzie można zaszczepić się w Stargardzie?

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje nowe dane dotyczące zachorować COVID-19 w Polsce.

Koronawirus nie odpuszcza. Gdzie można zaszczepić się w Stargardzie?

Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje nowe dane dotyczące zachorować COVID-19 w Polsce. Infekcje wirusem SARS-CoV-2 wciąż są wykrywane w dużych ilościach. Sprawdziliśmy, gdzie w Stargardzie można zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid.

W raporcie z 22 grudnia 2023 r. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby przybyło ponad 2 tysiące nowych przypadków infekcji spowodowanych koronawirusem. W  województwie zachodniopomorskich stwierdzono 148 zachorowań. Przed Bożym Narodzeniem wykonano 6000 testów na obecność COVID-19. Resort zdrowia informuje też o liczbie zgonów z powodu koronawirusa. W raporcie zapisano, że na COVID-19 zmarły 22 osoby. W przypadku 5 osób COVID-19 był powodem śmierci, a 17 osób miało choroby współistniejące. Z powodu zwiększonej zachorowalności na choroby wirusowe Dyrektor szpitala w Stargardzie wprowadził całkowity zakaz odwiedzin we wszystkich oddziałach szpitalnych.

Można zaszczepić się na nowy wariant koronawirusa

Od 6 grudnia każda osoba, która skończyła 12 lat, może dostać nowy wariant szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionka Nuvaxovid firmy Novavax jest zmodyfikowana na podwariant koronawirusa XBB.1.5. Szczepionkę można przyjąć jako kolejną dawkę w rozpoczętym cyklu szczepień. Szczepienia są dobrowolne, zalecane i bezpłatne. W Stargardzie można je przyjąć w przychodni Medis przy ul. Głównej, Zdrowym Być przy ul. Rumuńskiej, aptece EPIONA przy ul. W. Broniewskiego oraz aptece ALFA przy ul. B. Chrobrego. W powiecie stargardzkim szczepionki dostępne są w Chociwlu w przychodni „Zdrowie” przy ul. Armii Krajowej oraz w Suchaniu w przychodni „Asklepios” przy ul. Hlonda.

Pierwszego dnia od uruchomienia bezpłatnych szczepień na nowy wariant koronawirusa szczepionki się skończyły, a wszystkie terminy zostały zarezerwowane. – Zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19 przerosło oczekiwania wszystkich, ale wygląda na to, że na razie zamówiono zwyczajnie za mało dawek- powiedziała wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska dla Portalu Samorządowego. – Szczególnie osoby z grup ryzyka niepokoją się o stan swojego zdrowia w przypadku zachorowania, tym bardziej że ostatnie dawki szczepionek wzięli ponad rok temu. Stąd po prostu chcą się zabezpieczyć, gdy jest ku temu możliwość- dodała wirusolog.

Szczepionek nie powinno już zabraknąć

Aby zapobiec sytuacji z początku grudnia, Ministerstwo Zdrowia zamówiło kolejną partię szczepionek. Decyzję o zamówieniu kolejnej partii 200 tys. szczepionek przeciw COVID-19 14 grudnia podjęła minister Izabela Leszczyna. – Do punktów szczepień trafia obecnie 183 tys. szczepionek Nuvaxovid. Podpisałam umowę na kolejne, aby każdy, kto będzie chciał się zaszczepić, mógł to zrobić- podkreśliła minister.

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Podsumowanie akcji Rowerowa Stolica Polski - Stargard 2024. Fotorelacja