Dzisiaj jest: 29.2.2024, imieniny: Lecha, Lutomira

Stargardzcy działkowcy wyróżnieni

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Marszałek Olgierd Geblewicz wręczył nagrody w ramach konkursu ?Przyjazne ogrody 2023?.

Stargardzcy działkowcy wyróżnieni

Marszałek Olgierd Geblewicz wręczył nagrody w ramach konkursu „Przyjazne ogrody 2023”. Na podium nie znalazł się ani jeden ogród działkowy ze Stargardu, ale trzy otrzymały wyróżnienia.

W piątek, 20 października Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz wręczył nagrody najbardziej aktywnym na Pomorzu Zachodnim Rodzinnym Ogrodom Działkowym, które wzięły udział w  konkursie „Przyjazne ogrody 2023”. Oceniane w nim były inicjatywy i przemiany lokalne zachodzące na terenie danego ROD w ciągu ostatnich 3 lat. Jak informuje UM WZP ocenie podlegały m.in. organizowane inicjatywy prospołeczne, wydarzenia kulturalne, sportowe, rekreacyjne, rozrywkowe, edukacyjne, inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i przyrody, a także te wpływające na stan i utrzymanie infrastruktury ogrodowej służącej lokalnej społeczności.

- Zorganizowaliśmy ten konkurs, bo cenimy środowisko działkowców- powiedział Marszałek Olgierd Geblewicz. - To, co robicie, dla waszej satysfakcji jest wartością dodaną dla naszych miast oraz miasteczek. To czysta ekologia. Wiemy, że mierzycie się w ogrodach z wieloma wyzwaniami. Wierzymy, że te nagrody pozwolą wesprzeć realizację waszych priorytetów- dodał podczas wręczania nagród marszałek województwa.

Niestety żaden ogród działkowy ze Stargardu nie zdobył nagrody w konkursie marszałka. Wręczono jednak aż 15 wyróżnień, w których znalazły się przedstawiciele naszego miasta. W kategorii do 130 działek wyróżnienie zdobyło Stowarzyszenie Miłośników Ogrodów ze Stargardu, a w kategorii od 131 do 300 działek- Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. „Pomorska 73-110 Stargard” i Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. Nowy Sad ze Stargardu. Nagrodą za wyróżnienie jest 10 000 zł.

Wydział Rolnictwa i Rybactwa UM WZP informuje, że głównym celem konkursu jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności rodzinnych ogrodów działkowych jako miejsc zaspokajających socjalne, wypoczynkowe i rekreacyjne potrzeby społeczeństwa, a zwłaszcza rodzin z dziećmi, emerytów, rencistów i osób  z niepełnosprawnościami, kształtujących zdrowe otoczenie człowieka, sprzyjających ochronie środowiska i przyrody. Powinno to odbyć się przez promowanie dbałości o estetykę, kształtowanie krajobrazu, ładu przestrzennego i architektonicznego ROD, warunków dla prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, działań na rzecz zmiany wizerunku ROD - nowatorskich, innowacyjnych, w szczególności w wymiarze gospodarczym, środowiskowym i społecznym, działań wspierających tworzenie warunków dla rozwoju kapitału społecznego, a także integracji społecznej oraz efektywnego wykorzystania potencjałów obszarów zielonych.

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
„Zachodniopomorska Stójka dla Hani”. Fotorelacja