Dzisiaj jest: 15.6.2024, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Gryfiki na miejsca! Gotowe! START? w sobotę! [VIDEO]

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:
Redakcja poleca!

Właśnie rozpoczął się montaż długo wyczekiwanych Gryfików.

Gryfiki na miejsca! Gotowe! START? w sobotę! [VIDEO]

Właśnie rozpoczął się montaż długo wyczekiwanych Gryfików. Dziś na zarezerwowanych wcześniej miejscach, pojawiły się pierwsze, z 16 zaplanowanych figurek.

Inauguracja stargardzkiego Szlaku Gryfików odbędzie się 30 września, podczas Pikniku Naukowego w parku Zamkowym! Uświetni ją premiera questingu specjalnie przygotowanego na tę okazję i otwarcie gryfikowej strony internetowej.

"Stargardzki questing będzie pierwszym w naszym regionie, który pojawi się na ogólnopolskiej mapie questów. Będzie dostępny w formie aplikacji, ale dla zainteresowanych będziemy mieli też papierową wersję zagadek. Zachęcamy do przyłączenia się do gry miejskiej podczas sobotniego Pikniku Naukowego SZLAKIEM GRYFIKÓW, ale Gryfiki wraz z questingiem pozostaną w naszym mieście i będzie można je odwiedzać wielokrotnie." – powiedział dziś naszej Redakcji Ernest Warych – kierownik Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY.

Uczestnicy wydarzenia, niezależnie od  wieku będą mogli do samego wieczora korzystać z różnorodnych atrakcji nie tylko w STREFIE GRYFIKÓW, gdzie oprócz już wspomnianych niespodzianek odbędą się też spotkania z gryfologami, czyli snucie opowieści i rozmowy o gryfach i Gryfitach, rekonstrukcje, warsztaty, animacje i zabawy w klimacie historycznym.

Organizatorzy Pikniku, Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Stargardzkie Centrum Nauki FILARY przygotowują na ten dzień również: pokazy i warsztaty z różnych dziedzin nauki w STREFIE NAUKOWEJ, animacje, zmagania sportowe i prezentacje w STREFIE STARGARDZKIEJ, pokazy taneczne, muzyczne i inne popisy estradowe w STREFIE SCENICZNEJ, pamiątki, drobiazgi i smakołyki w STREFIE GASTRONOMICZNO-WYSTAWIENNICZEJ.

Podejmij wyzwanie i zostań odkrywcą stargardzkich Gryfików!

 

Źródło: STARGARDZKIE CENTRUM NAUKI
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
II Stargardzki Korowód Dziejów. Fotorelacja