Dzisiaj jest: 19.5.2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Będzie nowe przedszkole

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Prawie 70 dzieci znajdzie miejsce w tworzonej filii przedszkola w Szkole Podstawowej nr 2.

Będzie nowe przedszkole

Prawie 70 dzieci znajdzie miejsce w tworzonej filii przedszkola w Szkole Podstawowej nr 2. Prace przy jej przygotowaniu już ruszyły. Przebudowywane są pomieszczenia na parterze budynku. Rodzice dzieci zyskają pomoc w opiece i wychowaniu swoich pociech, a maluchy będą spędzały czas z rówieśnikami w nowoczesnych i komfortowych wnętrzach.
 

– Zawsze poszukujemy sposobów na to, żeby minimalizować liczbę dzieci, dla których zabrakło miejsca w przedszkolach. Adaptacja pomieszczeń w SP nr 2 jest tego kolejnym przykładem. Za jakieś 2 miesiące gotowe będą nowe sale dydaktyczne dla blisko 70 małych stargardzian. W ten sposób zaspokoimy potrzeby przedszkolne zdecydowanej większości z tych, którzy nie dostali się w ostatnim naborze – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Przedszkole zajmie 400 m². Będzie w nim także sala dla oddziału integracyjnego i gabinet logopedyczny. Poza tym również toalety, łazienki, szatnia, magazyn, pokój nauczycielski, wydawalnia posiłków i zmywalnia. Wszędzie tam zamontowane zostaną nowe meble i pozostałe niezbędne wyposażenie. Wszystkie pomieszczenia są przygotowywane zgodnie z obowiązującymi normami i potrzebami dzieci oraz pracujących z nimi nauczycieli i obsługi.
 

Komfortowa placówka ma ruszyć już jesienią. Będzie działała w ramach Przedszkola Miejskiego nr 5. Jej przygotowanie kosztuje ponad 1 200 000 zł. Przebudowę prowadzi lokalny przedsiębiorca – Zakład Ogólnobudowlany Instalatorstwo i Pomiary Elektryczne Zygmunt Majewski ze Stargardu.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

URZĄD MIEJSKI W STARGARDZIE

Źródło: Urząd Miejski w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Dzień Pionierów 12.05.2024. Fotorelacja