Dzisiaj jest: 23.9.2023, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Dzień Dziecka: wiek nie gra roli - bawimy się wszyscy. [VIDEO]

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Dzień dziecka w Stargardzie 2023.

Dzień Dziecka: wiek nie gra roli - bawimy się wszyscy. [VIDEO]

Prawdą jest, że każdy z nas ma w sobie dziecko, tylko trzeba pozwolić mu dojść do głosu. W tym roku chcemy usłyszeć każdego z was. Dzień Dziecka zamierzamy świętować hucznie.

Dzień Dziecka to niewątpliwie jedno z najważniejszych świąt w roku. Każde dziecko, te małe i te duże wyczekuje go z wypiekami na twarzy. Obchody 1 czerwca mogą stanowić nie lada wyzwanie dla wielu rodziców i dziadków. Z pomocą przychodzimy my - przygotowaliśmy dla was przegląd pomysłów na wspólne spędzenie czasu z dziećmi w Stargardzie i okolicy.

  1. Zaczarowany Dzień Dziecka

W tę sobotę przez cały dzień będziecie mogli należycie obchodzić Święto Dziecka w Parku Zamkowym. Przy Baszcie Białogłówce odbędą się warsztaty plastyczne, pokazy naukowe, a także występy artystyczne. Dodatkowo tego dnia nie zabraknie rywalizacji: odbędą się zawody sportowe oraz gry planszowe. W wolnej chwili będziecie mogli przekąsić coś w pysznej strefie gastronomicznej. Zaczarowany Dzień Dziecka rozpocznie się od godziny 12:00 i potrwa do 18:00. Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Stargardzkie Centrum Nauki Filary, AquaStar, Prezydent Stargardu Rafał Zając, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie oraz Stargardzkie Centrum Kultury.
Wstęp wolny.

  1. Przebierz się za ulubioną postać literacką

W Szczecinie w czwartek odbędzie się druga edycja Fikuśnego Festiwalu Literatury. O godzinie 18:00 rozpocznie się „Bal przebierańców u Edzia”. Wszyscy zainteresowani powinni przebrać się za swoją ulubioną postać literacką. Organizatorzy przygotowali dla was wspólne czytanie książek, muzyczną potańcówkę oraz konkurs wiedzy o Edziu z nagrodami. Nie zabraknie niespodzianek! Bal odbędzie się w Księgarni FiKa przy ulicy
Wielkopolskiej 19.
Zapisy na przyjęcie: https://fikaszczecin.pl/wydarzenie/przyjecie-u-edzia-bal-przebierancow-z-okazji-dnia-dziecka/?fbclid=IwAR3aHOeS0gQqaRHrwyW7_LXm0PVgvi33dTbsbqrtVG8K49cukymFoQ8HmrA

  1. Festyn

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie organizuje festyn z okazji „Dnia Dziecka", który odbędzie się 1 czerwca. Wspólne obchody trwać będą w godzinach od 10:00 do 14:00 na placu przed budynkiem komendy. Stargardzcy funkcjonariusze zapraszają do udziału zarówno placówki oświatowe z całego terenu powiatu stargardzkiego, jak i pojedynczych zainteresowanych. Tego dnia odbędzie się m.in. zwiedzanie komendy, zajęcia ze specjalistą kryminalistyki, pokaz tresury psów służbowych czy instruktaż stargardzkiej Grupy Wsparcia.

  1. Adaptacje filmowe warte uwagi

Od kilku dni w Stargardzkim Centrum Kultury emitowany jest amerykańsko-japoński film animowany „Super Mario Bros. Film”. Produkcja oparta jest na serii gier komputerowych z udziałem postaci Mario. Mali miłośnicy kina będą mogli oglądać ją do 15 czerwca.
Drugą propozycją wartą uwagi jest film przygodowy: „Spider-Man: Poprzez multiwersum”. Animacja opowiada historię mieszkańca Brooklynu - Milesa, który niespodziewanie trafia do multiwersum. Razem z przyjaciółmi spotyka innych Spider-Manów. Razem mają ocalić świat przed nowym niebezpieczeństwem. Premiera zaplanowana jest na 1 czerwca.


Julia Zygmuntowicz doskonali swój warsztat dziennikarski w Pracowni Lokalności i Dziennikarstwa w Stargardzkim Centrum Kultury pod okiem Aleksandry Zalewskiej-Stankiewicz.
Korzystając z gościnności naszego portalu, który w swojej misji ma promocję młodych talentów, publikuje na nim swoje artykuły.

Z archiwum portalu:


Galerie zdjęć z ub. roku: TUTAJ (Dariusz G.) i TUTAJ (Anna W.)

Dzień Dziecka, czyli jak maluchy widzą swoje święto. Rozmowy Beaty Łaptuty z przedszkolakami z PM nr 1 przeprowadzone przed Dniem Dziecka w roku 2022.
 

Balonowy Dzień Dziecka 2022 - relacja z festynu

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Senioriada 2023: niedziela. Fotorelacja