Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego: bogactwo kultury i tradycji w Przelewicach

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Już w najbliższy weekend (20-21 maja) odbędzie się kolejne ciekawe wydarzenie w Ogrodach Przelewice - Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.

Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego: bogactwo kultury i tradycji w PrzelewicachPrzypomnijmy, że ogrody w Przelewicach 30 kwietnia rozpoczęły sezon. Od tego dnia Arboretum ponownie otworzyło się dla zwiedzających po przerwie spowodowanej trwającymi inwestycjami i remontem. Kolejne ciekawe wydarzenie odbędzie się tam już w najbliższy weekend. Będzie to druga edycja Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego.

Prezentacja bogactwa kulturowego, tradycji kulinarnych, rękodzieła, rzemiosła czy różnych aktywności mieszkańców regionu. To wszystko czeka na uczestników Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego, który odbędzie się w dniach 20-21 maja (sobota godz. 11:00-19:00 i niedziela godz. 10:00-18:00).

- Chcemy, żeby Przelewice były domem obszarów wiejskich, w którym będziemy cyklicznie spotykać się z kołami gospodyń wiejskich, zespołami ludowymi, lokalnymi twórcami, pasjonatami smaków, ekologii i kultury. Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego na stałe wpisał się w krajobraz naszego regionu. Serdecznie zapraszam na tegoroczne, wspólne świętowanie - mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

W programie festiwalu przewidziane zostały liczne atrakcje: konkursy, prezentacje artystyczne, wykłady, warsztaty i koncerty. Podczas wydarzenia odbędzie się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu „Sołtys Roku” oraz uhonorowani zostaną zasłużeni sołtysi Pomorza Zachodniego.

Swoje umiejętności kulinarne sprawdzą Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia z Pomorza Zachodniego. Ekipy przygotują potrawy w jednej z dwóch kategorii. W pierwszej do wyboru będzie zupa, przystawka lub danie główne, a w drugiej kategorii deser lub wypiek.

W przestrzeni ogrodów, w ramach „Alei Zachodniopomorskie Smaki - produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego”, pojawią się domki wystawiennicze z produktami lokalnymi, tradycyjnymi i regionalnymi Pomorza Zachodniego, stoiska z rękodziełem, a także park zabaw i animacji dla dzieci oraz minizoo. W niedzielę odbędzie się II Przegląd Zespołów i Kapel Ludowych z terenu województwa, który zwieńczony zostanie występem laureatów.

W programie zaplanowano także wystawę starych traktorów, motocykli i maszyn rolniczych oraz przejażdżki zabytkowym powozem. Będzie można wziąć udział w ekozabawach z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego oraz w warsztatach i pokazie historii kolejarstwa.

 


Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra. Fotorelacja