Dzisiaj jest: 28.4.2024, imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Domowe przełamanie. Błękitni wygrali z Sokołem

Dodano: rok temu Autor:

Siedem domowych spotkań i koniec fatalnej serii. Piłkarze Błękitnych wygrali ligowy mecz na stadionie przy Ceglanej po prawie siedmiu miesiącach od poprzedniego zwycięstwa.

Kiedy to było? W 10. kolejce (1 października) Błękitni wygrali u siebie z Unią Janikowo 3:1. Goście po rundzie jesiennej wycofali się z rozgrywek, a jak dawno było ostatnie domowe zwycięstwo, niech świadczy fakt, że za tydzień Błękitni będą pauzować, bo w 27. kolejce mieli jechać do Janikowa. Za ten mecz otrzymają walkower i w tabeli III ligi będą mieć już 35 punktów. Następny mecz rozegrają 13 maja u siebie z Vinetą Wolin (godz. 15:00).

W 26. kolejce Błękitni zmierzyli się z Sokołem Kleczew, który z 37 punktami zajmuje ósme miejsce w tabeli. Gospodarze zwyciężyli 2:1, choć łatwo nie było. Już w 3. minucie sobotniego meczu golkipera gości sprawdził Damian Niedojad. Pomimo niezłej gry stargardzianie po pierwszej połowie przegrywali 0:1. W 40. minucie gola dla Sokoła zdobył Fabian Grzelka.

W 66. minucie wyrównał Oliwer Kowalik. Wraz z upływem czasu przyjezdni zdecydowanie osłabli. Błękitni dążyli do strzelenia drugiej bramki, ale w kilku sytuacjach piłka nie chciała wpaść. Blisko był Niedojad oraz dobijający jego strzał po interwencji bramkarza Konrad Prawucki.

W 79. minucie Błękitni osiągnęli swój cel, a gola w zamieszaniu podbramkowym zdobył Damian Niedojad. Kilkanaście minut później trzecie domowe zwycięstwo w sezonie stało się faktem, a stargardzianie w doliczonym czasie mogli jeszcze podwyższyć rezultat. Świetnej sytuacji nie wykorzystał jednak Jakub Stawski.

Błękitni Stargard - Sokół Kleczew 2:1 (0:1)
0:1 - Fabian Grzelka 40'
1:1 - Oliwer Kowalik 66'
2:1 - Damian Niedojad 79'