Pilotażowy program powiększenia strefy parkingów rotacyjnych uruchamia Urząd Miejski.
Plik audio, najedź, kliknij i odsłuchaj
Z dniem 15 maja rotacyjne miejsca parkingowe pojawią się:
- przy ulicy Wojska Polskiego, po prawej stronie od skrzyżowania z ul. A. Struga do skrzyżowania z ulicą B. Limanowskiego
- przy ulicy J. Piłsudskiego po lewej stronie, na odcinku od wyjazdu z bramy w budynku nr 87 do Placu Wolności.
Pozostałe miejsca przy obydwu ulicach w dalszym ciągu będą bez rotacji.
Przybędą 134 miejsca rotacyjne. W dalszym ciągu nierotacyjnych w obszarze tego kwartału będzie w przedziale 250-270 stanowisk parkingowych.
Najedź na grafikę, kliknij i powiększ
Aby korzystać z tych miejsc parkingowych, każdy kierowca zobowiązany jest do posiadania zegara (karty parkingowej), na którym zaznaczy godzinę zaparkowania i pozostawi go w widocznym miejscu.
Kartę parkingową można pobrać lub kupić w następujących miejscach:
– Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),
– Urzędzie Miejskim, Ratusz na Rynku Staromiejskim 1 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),
– kasie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, ul. Towarowa 2 (poniedziałek – piątek od 6:00 do 18:00; soboty, niedziele i święta od 8:00 do 16:00).
Karta parkingowa kosztuje 2 zł, a kto chce ją pobrać za darmo, musi posiadać przy sobie SKM, dowód rejestracyjny, umowę leasingową.
Program pilotażowy ma potrwać do końca roku.