Dzisiaj jest: 5.6.2023, imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Weekendowa zbiórka odzieży „Nie nosisz, do Outletu przynosisz”

Dodano: 2 miesiące temu
Redakcja poleca!

Dla 80% Polaków najlepszym sposobem na pozbycie się niepotrzebnych ubrań jest ich oddanie.

Weekendowa zbiórka odzieży „Nie nosisz, do Outletu przynosisz”

Wiosna to dla wielu czas porządkowania garderoby – przyznaje się do tego niemal połowa Polaków (45%)*. Co zrobić z nadmiarem odzieży, szczególnie jeśli już jej nie nosimy? Według deklaracji, dla 80% Polaków najlepszym sposobem na pozbycie się niepotrzebnych ubrań jest ich oddanie. Okazja, by dać odzieży drugie życie nadarzy się już w ten weekend. W Outlet Park odbędzie się wielka zbiórka ubrań nadających się do dalszego użytku. Organizatorem akcji jest marka Ubrania Do Oddania, a partnerem EPP – zarządca Outlet Park Szczecin.

Dawanie ubraniom drugiego życia to nie chwilowa moda, a ważny trend, który wspiera coraz więcej konsumentów. Możliwości ponownego wykorzystania nieużywanej zawartości szafy jest wiele – Polacy najczęściej oddają ubrania do specjalnych pojemników (42%), rozdają rodzinie lub znajomym (34%) bądź sprzedają (27%). Co piąty badany zanosi odzież na zbiórki (22%) lub przekazuje organizacjom wspierającym osoby potrzebujące (21%).

Pierwszy weekend wiosny to świetna okazja, by przejrzeć garderobę, podzielić się nadmiarem ubrań, a przy okazji zrobić coś dobrego. Zbiórka ubrań w Outlet-cie potrwa od 24 do 25 marca. Nieużywaną odzież w dobrym stanie można przynosić do centrum w godzinach 13-20 do specjalnie oznakowanego stanowiska zlokalizowanego w pobliżu So Coffee. Na miejscu hostessa będzie przyjmowała i ważyła ubrania. Dla osób, które we wskazanym terminie przekażą minimum 5 kg odzieży nadającej się do ponownego użytku, przygotowano kupony rabatowe uprawniające do 10% zniżki w 4F oraz 20% w przypadku marki Outhorn.

Udział w zbiórce to nie tylko szansa na wiosenne wietrzenie szafy, ale też realna pomoc. Jak pokazało badanie, dziewięć na dziesięć osób (89%) zgadza się ze stwierdzeniem, że oddawanie nienoszonej odzieży to sposób, by wesprzeć potrzebujących. Za każdy zebrany kilogram odzieży, marka Ubrania Do Oddania przekaże 1 zł na rzecz Fundacji Digital University, realizującej projekt Uniwersytet Sukcesu. To program edukacyjny, który wspiera młode kobiety w trudnej sytuacji życiowej i pomaga im rozpocząć pracę w branży IT z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym.

Organizatorem zbiórki jest marka Ubrania Do Oddania, a partnerem głównym EPP, największy zarządca centrów handlowych w Polsce. Akcję wspierają też marki odzieżowe należące do spółki OTCF S.A. – 4F i Outhorn. Dobór partnerów był nieprzypadkowy – 4F od stycznia 2022 r. wdraża strategię 4F Change, w ramach której daje ubraniom drugie życie i przekazuje wsparcie finansowe Fundacji 4F Pomaga. Marka popularyzuje naprawy odzieży czy obuwia i odpowiedzialne korzystanie z nich, by mogły posłużyć jak najdłużej.

* O badaniu
Badanie w formie wywiadów online zostało przeprowadzone przez SW Research w marcu br. na zlecenie EPP na reprezentatywnej próbie pełnoletnich Polek i Polaków. Jego celem było sprawdzenie nawyków i opinii związanych z nieużywaną odzieżą.
Outlet Park Szczecin zlokalizowany jest na szczecińskim Prawobrzeżu. Oferuje markowe produkty 30% - 70% taniej od cen w regularnych sklepach. W Outlecie dodatkowo znajduje się 7-salowe kino Helios, Smyk Mega Store, Netto, Media Expert. Obecnie Outlet Park Szczecin to 120 sklepów i 1100 miejsc parkingowych. Wśród marek outletowych są m.in.: Adidas, Tommy Hilfiger, Marc O’Polo,  Bialcon, Big Star, Bytom, Calvin Klein, Cross, Coccodrillo, Converse / CAT / Merrell, Diverse, Ecco, Medicine, Desigual, Nike czy Levi’s. 

 

Materiał sponsorowany

Źródło: Outlet Park Szczecin
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Zaczarowany Dzień Dziecka. Fotorelacja