Dzisiaj jest: 23.4.2024, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Studniówkowe wsparcie ZS 5

Dodano: rok temu
Redakcja poleca!

Wrażliwość młodzieży na potrzeby innych jest bardzo budująca.

Studniówkowe wsparcie ZS 5

Młodzież klas czwartych technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum pojazdów samochodowych w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie 27 stycznia 2023r. bawiła się na balu studniówkowym w hotelu Lord.

Pięknym gestem była praca, jaką wykonali po balu, pakując żywność i dostarczając tej samej nocy do Jadłodzielni przy ulicy Krasińskiego w Stargardzie.

Wrażliwość młodzieży na potrzeby innych jest bardzo budująca.

„Jestem dumny z naszej młodzieży. To nie pierwszy raz, kiedy wykazują się dojrzałością i zaangażowaniem w działania charytatywne. Wcześniej włączali się w akcję „Szlachetna Paczka” i „Paczuszka dla Maluszka’. Bezinteresowna dobroczynność to działanie, którego nie można nauczyć czy wyćwiczyć, to cecha jaką noszą w sobie Ci najbardziej wrażliwi. Tym bardziej jest nam miło współpracować z tak obiecującą grupą młodych ludzi. Trzeba też pamiętać, że nasza młodzież ma cudownych rodziców, którzy ich wspierają i wychowują na co dzień. Myślę, że w ich stronę również należy skierować duży ukłon, bo przykład płynie przecież od nich” – mówi Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 Pan Krzysztof Bielski.

Sami uczniowie mówią, że akcja narodziła się spontanicznie, ale od razu czuli, że pomysł jest dobry „Właściwie to spakowaliśmy produkty i po studniówce zawieźliśmy do Jadłodzielni…i to tyle. W sumie nic wielkiego” – mówi uczennica klasy IV Dominika Kuzior.

Źródło: Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra. Fotorelacja