Dzisiaj jest: 23.3.2023, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Zbiórka za nami! W Stargardzie udało się zebrać prawie 200 tysięcy złotych!

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Padł kolejny rekord zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

Zbiórka za nami! W Stargardzie udało się zebrać prawie 200 tysięcy złotych!

Padł kolejny rekord zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

Rano, sztab Wielkiej Orkiestry poinformował, że udało się zebrać ponad 195 tysięcy złotych! „Na tym jednak nie koniec, ponieważ eSkarbonka będzie dzisiaj działała aż do wieczora, są więc duże szanse na jeszcze lepszy wynik” - informują sztabowcy. „Jedno jest pewne. W porównaniu do zeszłego roku mamy już 65 tysięcy złotych więcej!” - dodają.

Rekordowa kwota nie wzięła się znikąd. To efekt pracy 150 wolontariuszy, licytacji, które trwały na Rynku Staromiejskim i imprez towarzyszących, które odbywały się na stadionie, w „Aqua Star” i „Piwnicy pod Galerią”. 

Wielkie granie Stargard rozpoczął w niedzielę o 16.00 na Rynku Staromiejskim. Cykl imprez przygotowanych przez Stargardzkie Centrum Kultury rozpoczęły koncerty rodzimych artystów. Na scenie wystąpili m.in. Los Tatooloss, Wyszyński, Słowik Brothers i Flow State.

W przerwach odbywały się licytacje prowadzone przez Aleksandrę Zalewską-Stankiewicz i Macieja Durę-Pomarańskiego. Ciekawe fanty zelektryzowały publiczność i licytacje szły „jak po maśle”. Były karnety, vouchery, wycieczki, zabiegi pielęgnacyjne, obrazy i gadżety z autografami stargardzkich gwiazd. Za 1600 złotych wylicytowano tradycyjny spacer miejski z prezydentem - Rafałem Zającem w roli przewodnika.

Dzięki ciekawym licytacjom, do puszki „Piwnicy pod Galerią” wpadło ponad 10 tysięcy złotych. Tort upieczony przez właścicielkę - Barbarę Świątkiewicz zlicytowano za ponad tysiąc złotych.

„Stargardzianie pomagają bardzo chętnie. Mają wielkie i szczodre serca” - tak podsumowała swoje działania jedna z wolontariuszek. Ania zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy już po raz piąty. „Fantastycznie, że każdego roku w puszce mam coraz więcej pieniędzy. To dodaje skrzydeł i pokazuje, że akcja ma sens” - zauważyła.

Podobne spostrzeżenia towarzyszyły pani Wandzie, która mieszka na Starówce. „Każdego roku czekam na WOŚP. Tego dnia widać, że jesteśmy solidarni i umiemy pomagać. Choć jest wietrznie i zimno to na naszej Starówce czuje się ciepło, które bije z serc mieszkańców Stargardu” - powiedziała.

W tym roku odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagrała na rzecz walki z sepsą. Jak wynika z najnowszych badań, sepsa jest przyczyną 20 procent zgonów. Z powodu tej choroby na świecie zmarło 11 milionów ludzi. Połowa zachorowań dotyczyła dzieci.

W tym roku, w całej Polsce WOŚP zebrała ponad 154 miliony złotych (dane podane przed północą). To o ponad 18 milionów więcej niż rok temu o tej samej porze. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Arka Gdynia-PGE Spójnia Stargard. Galeria