Dzisiaj jest: 28.1.2023, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Odbiór techniczny mieszkania i pomoc w dofinansowaniu - skorzystaj z usług specjalistów

Dodano: 2 dni temu

Zastanawiasz się, jak otrzymać dofinansowanie do zakupu mieszkania i zadbać o jego bezpieczny odbiór? Wykorzystaj wiedzę i doświadczenie fachowców, by nie naciąć się na niedokończone mieszkanie.

Odbiór techniczny mieszkania i pomoc w dofinansowaniu - skorzystaj z usług specjalistów

Odbiór mieszkania od dewelopera - na co zwrócić uwagę?

Odbiór techniczny nieruchomości zwykle przebiega w towarzystwie znawców załatwianych po znajomości. Przy odebraniu własnego mieszkania warto jednak skorzystać z pomocy inżyniera. Asystuje on nabywcy przy wpisaniu do protokołu odbioru wad i usterek mieszkania lub domu. Za takie uznaje się niezgodności między stanem faktycznym a dokumentacją nieruchomości ( tj. standard wykończenia i rzut projektowy). Także w przypadku naruszenia norm budowlanych i Polskich Norm można zgłosić niezgodności. Deweloper ma 14 dni na uznanie usterek i wad lub nie. Podczas tzw. drugiego odbioru inżynier sprawdzi, czy zostały wprowadzone odpowiednie poprawki.

Dofinansowanie kredytu w programie Pierwsze Mieszkanie

Od Nowego Roku wszedł w życie rządowy program pomocy młodym ludziom w nabyciu pierwszego mieszkania. Z programu mogą skorzystać osoby do 45 roku życia, które nie mają prawa lub nie posiadały wcześniej prawa do lokalu czy też domu jednorodzinnego. W przypadku małżeństwa wystarczy, że jedna osoba będzie spełniać to kryterium. Dla singli sprawa nie jest taka prosta - obie strony muszą spełniać wymagania ustawodawcy. Za to skorzystają osoby samotnie wychowujące dzieci, również te posiadające już lokal. Nie może on jedynie przekroczyć 50 m kw. przy dwójce dzieci, 75 m (przy 3 dzieci), 90 m (przy 4) i bez limitu w przypadku większej rodziny.

Dopłata do kredytu hipotecznego - zasady dofinansowania

Zanim będziesz mógł przeprowadzić profesjonalny audyt lokalu mieszkalnego, trzeba wyszukać odpowiednie dofinansowanie zakupu mieszkania. Trudna sytuacja na rynku zniechęca młodych ludzi do wzięcia kredytu hipotecznego, a kupno mieszkania od dewelopera lub budowa domu stają się odległym marzeniem. Ma to zmienić jedna z opcji Programu Pierwsze Mieszkanie, czyli dopłata do kredytu mieszkaniowego. Oprocentowanie wyniesie 2% dla kredytobiorcy, a wszystko ponad tę wartość zapłaci Państwo. W ten sposób można zdobyć mieszkanie bez wkładu własnego. Dla singla max. kwota kredytu wynosi 500 tysięcy złotych, dla małżeństwa lub rodzica z dzieckiem kwota ta wzrasta do 600 tys. złotych.

Dofinansowanie wkładu własnego - zakup mieszkania z pomocą oszczędności

Jedna z opcji rządowego programu Mieszkanie to wsparcie osób planujących zakup mieszkania w ciągu najbliższych kilku lat i odkładających na wkład własny. Osoba, która otworzy Indywidualne Konto Mieszkaniowe, zobowiązana jest wpłacać na nie co miesiąc od 500 do 2000 złotych. Za systematyczne wpłaty, Państwo wypłacać będzie premie, w wysokości aktualnej inflacji lub wskaźnika zmiany wartości ceny 1 m kw powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego. Taka metoda dofinansowania wkładu własnego zwolniona jest z Podatku Belki. Okres oszczędzania ma wynosić od 3 do 10 lat. W każdym roku kalendarzowym można pominąć jedną wpłatę.

Odbiór mieszkania ze specjalistą - sprawdź, czy wszystko gra

Jeśli w ramach programu zdobiliście już fundusze, czas sprawdzić czy firma budowlana wywiązała się ze swoich obowiązków. Kończąc budowę domu jednorodzinnego lub planując odbiór mieszkania z rynku pierwotnego, postaw na przegląd techniczny przperowadzony przez inżyniera. Odbiory mieszkań Koszalin zapewnia zarówno pomoc prawną, jak i techniczną. Już w ciągu 24 godzin możesz umówić odbiór deweloperski wraz z gwarancją wyłapania usterek.
 

– Artykuł sponsorowany

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard. Galeria