Dzisiaj jest: 3.12.2023, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Zimy nie ma, ale ferie i tak się odbędą:)

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Ferie w duchu sportowym, artystycznym, historycznym czy naukowym? Stargardzianie mogą przebierać w ofertach półkolonii dla swoich dzieci.

Zimy nie ma, ale ferie i tak się odbędą:)
Ferie w duchu sportowym, artystycznym, historycznym czy naukowym? Stargardzianie mogą przebierać w ofertach półkolonii dla swoich dzieci. Wszystkie miejskie instytucje przygotowują bowiem bogaty program zajęć dla najmłodszych.

„AquaStar” zaprasza na dwa turnusy feryjne wszystkie dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Każda grupa będzie liczyć 15 osób. Program półkolonii przewiduje m.in. basen, saunę, zajęcia korekcyjne, taneczne i artystyczne.  W cenę (599 zł) wliczone są dwa posiłki: drugie śniadanie i obiad.

„Feriowe wtorki” to specjalna oferta stargardzkiego Centrum Nauki „Filary” skierowana do dzieci i młodzieży. W tym dniu od 8.00 do 15.30 edukatorzy z Centrum Nauki będą prowadzić warsztaty praktyczne i zajęcia kreatywne dla wszystkich chętnych. Całodniowy, wtorkowy pobyt w „Filarach” będzie kosztował 100 zł.

Specjalną, feryjną ofertę przygotowało również kino Stargardzkiego Centrum Kultury. Młodzi widzowie będą mogli wybrać się na „Szczęście Mikołajka”, „Tajemnicę Skorpiona”, „Kota w Butach” lub „Asterixa i Obeliksa”.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiadają się ferie w Młodzieżowym Domu Kultury. Bogata oferta przewiduje m.in. kino sferyczne, zajęcia choreograficzne, artystyczne, warsztaty „Lego”, wycieczkę pod hasłem „Folwark w plenerze” i szkolenia z pierwszej pomocy. Nie zabraknie również zajęć prowadzonych przez nauczycieli z poszczególnych pracowni MDK-u.  Koszt ferii w MDK to około 400 zł.

„Zimowe ferie marzeń” organizuje również stargardzkie Muzeum. W zajęciach będą mogły brać udział dzieci od 6 roku życia. Do wyboru będą miały: „Chemiczne fanaberie na zimowe ferie”, „Gliniane spotkania” i zajęcia pt. „Rzucam ci wyzwanie”. Koszt zajęć to 10 zł od osoby.

Ciekawie zapowiadają się również zajęcia feryjne organizowane przez bibliotekarzy, którzy zapraszają do Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu. Animacje feryjne organizowane przez Książnicę odbędą się w dniach od 14 do 17 lutego. Uczestnicy mogą liczyć na gry  („Zakręcony Walenty”, „Niecierpliwy papier” i „Zamaskowani”) i ciekawe zabawy. Będą też popularne planszówki. Wstęp na zajęcia jest wolny. 

Ferie w naszym województwie rozpoczynają się 13 lutego i potrwają do 26 lutego. 

Grafika: Aqua Star

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot. Fotorelacja